هدست VR اپل با قیمت هزار دلار در سال ۲۰۲۲ بازار می آید

هدست VR اپل با قیمت هزار دلار در سال ۲۰۲۲ بازار می آید

گزارشات جدید حاکی از آن هستند که وجود برخی مشکلات در زمینه ساخت، توسعه و طراحی اپل گلس ممکن است حالا جای خود را به پروژه دیگری که هدست VR اپل نام دارد بدهد.  این هدست قرار است که یک نمونه گرانقیمت از هدفون های VR شرکت فیسبوک اکولوس Oculus باشد.

اپل گلس بر اساس گزارشات در مراحل ساخت و طراحی دچار چندین مشکل شده است و ممکن است که اپل به جای آن  ساخت هدست دیگری را در دست بگیرد که انتظار می رود حجیم تر بوده و بیشتر شبیه دیگر هدست های VR موجود در بازار مانند اوکولوس Oculus یا هدست‌های VR پلی استیشن می باشد اما با قیمتی گران تر به بازار ارائه خواهد شد.

بر اساس منبع خبری بلومبرگ اپل قصد دارد که این هدست جدید را تا سال ۲۰۲۲ به بازار معرفی کند و قیمتی که برای آن در نظر گرفته شده است احتمالاً ۳۰۰ تا ۹۰۰  دلار بیشتر از هدست های موجود در بازار خواهد بود. عقیده بر این است که اپل ممکن است تولید این هدست را در تیراژهای بسیار پایین به انجام برساند و بر اساس گزارشات گفته می‌شود که در هر اپل استور تنها یک هدست در  روز در معرض فروش گذاشته خواهد شد درست مانند استراتژی که برای فروش مک پرو در حال حاضر اقدام می شود.

 از طرف دیگر گزارش شده است اپل گلس با نام رمزی N301 در مرحله ساخت پیش از پروتوتایپ بوده و این بدان معنی است که اپل درگیر مرحله توسعه تکنولوژی های بکار رفته در اپل گلاس می باشد و هنوز به ساخت  نمونه تمام شده این محصول نایل نیامده است.

اپل در طول سالهای زیادی بر روی طراحی های مختلفی از هدست ها کار کرده است و در این مورد گزارش می شود که طراح سابق اپل جانی آیو از تایید نهایی این طراحی ها خودداری می کرده و بنابراین هیچ کدام از این طراحی ها به بازار عرضه نشد.

بنا به گزارش بلومبرگ وجود برخی از مشکلات در زمینه ی پردازشگر های به کار رفته در سیستم طراحی هدست اپل گلس باعث شده است که این وسیله کمی حجیم از کار دربیاید و بنابراین هنوز در مراحل اولیه خود باقی مانده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *