هدست AR اپل قابلیت ردیابی چشم و تشخیص حرکات شبکیه راه خواهد داشت

هدست AR اپل قابلیت ردیابی چشم و تشخیص حرکات شبکیه راه خواهد داشت

هدست واقعیت ترکیبی اپل که مدت ها شایعه آن بر سر زبان‌هاست، انتظار می رود که مجهز به یک سخت افزار ردیابی چشم باشد که بتواند در هماهنگی با کنترلر ها با کاربر ارتباط برقرار بکند. اینها ادعاها و پیش بینی هایی که بر اساس گفته های آنالیست مینگ چی کو اضهار شده است.

این تحلیل گر در یادداشتی به سهام داران گفت که این هدست از گیرنده ها و انتقال دهنده های مخصوصی استفاده خواهد کرد که بتواند حرکات چشم را ردیابی کند و پلک‌زدن ها و تمامی اطلاعات فیزیکی مربوط به آن را جمع‌آوری کند. این تحلیل گر عقیده دارد که ردیابی چشم به زودی به عنوان مهم ترین تکنولوژی اینترفیس در ماشین هایی که با انسان در وسیله های پوشیدنی AR و VR به کار خواهد رفت.

او می گوید در حال حاضر کاربران تنها با استفاده از کنترل های دستی قادرند که با وسیله های واقعیت مجازی کار بکنند. مهمترین چالش در این زمینه این است که این گونه ارتباطات از طریق کنترل های دستی تجربه چندان رضایت بخشی را برای کاربر فراهم نمی آورد.

ما عقیده داریم که اگر در این گونه سیستم ها از وسایل و تجهیزات ردیابی چشم استفاده شود مزایای بسیاری را به همراه خواهد داشت. سیستم اپل از لحاظ تئوریک قادر خواهد بود که اطلاعات مربوط به حرکت چشم ها را دریافت و جمع آوری کند که بتواند با کاربر ارتباط برقرار کرده و از آن طریق با محیط واقعیت AR شبیه سازی شده ارتباط برقرار کند.

برای مثال تصاویر و کلیه محتوایی که در روی صفحه نشان داده می‌شود می‌تواند با حرکات و هماهنگی کامل چشم کاربر تغییر کند، زیرا که حرکات چشم کاربر به طور دائم در حال ارتباط و محیط خارجی اطراف است.

ردیابی از طریق چشم همچنین می‌تواند زمینه ای باشد که کاربر بتواند فرمان هایی را از قبیل فعال کردن منوها و فهرست ها با کمک پلک زدن و همینطور دسترسی به اطلاعات و پیشروی در گیم اعمال کند

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *