هدست AR اپل در اواسط ۲۰۲۲ با لنزهای Fresnel به بازار می آید

هدست AR اپل در اواسط ۲۰۲۲ با لنزهای Fresnel به بازار می آید

بر اساس ‌بینی‌های تحلیل گر مینگ چی کو اپل انتظار می رود که از لنزهای Fresnel برای هدست واقعیت ترکیبی شایعه شده خود استفاده کند تا بتواند میدان دید کاربر را افزایش داده و همین طور با به کار بردن این لنز های بسیار کوچک وزن وسیله را در حد ۱۵۰ گرم نگه دارد.

در یادداشتی به سهامداران این تحلیل گر نوشت که اپل از لنزهای فرنزل به عنوان یک راهکار طراحی برای وسیله‌ای که قرار است بر روی سر نصب شود استفاده خواهد کرد. این لنز ها در تهیه لنزهای با فاصله کانونی فوق العاده کم به کار خواهد رفت.

این راهکار عملکرد اپتیکال وسیله را افزایش خواهد برد در حالی که از ضخامت و وزن آن نیز خواهد کاست. این تحلیل گر در بیانیه خود می‌نویسد که ما عقیده داریم اپل از لنز های هیبرید فرنزل استفاده خواهد کرد که می تواند باعث افزایش عملکرد اپتیکی وسیله شود. این در حالی است که هر یک از لنز های ترکیبی فرنزل دارای سه لنز ترکیب شده با هم می باشند.

این تحلیلگر اضافه می‌کند نمایشگر های میکرو اولد  استفاده شده در این وسیله می تواند با کمک لنزهای Fresnel نور ورودی به وسیله را تا حد زیادی افزایش دهد. او همین طور آشکار می سازد که روشنایی زیاد صفحات میکرو اولد می تواند قابلیت های تصویری واقعیت ترکیبی و واقعیت AR وسایل آینده را متحول کند.

بر این اساس سیستم اخیر می‌تواند با کمک لنزهای Fresnel تا حد زیادی مشکلات و معایب هدست های واقعیت مجازی و AR کنونی را حل کند که عموما بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ گرم وزن دارند و هم چنین بسیار حجیم می باشد. یکی از چالش های طراحی بسیار عمده در میان هدست های واقعیت مجازی این است که بتوان به یک طراحی بسیار سبک و نازک و جمع و جور رسید.

از طرف دیگر مینگ چی کو می‌گوید که یکی از مزایای مهم رقابتی وسایل واقعیت ترکیبی مانند اپل گلاس این است که میدان دید مورد نیاز در اپل گلاس پایین تر از هدست های واقعیت مجازی می باشد به همین علت این امکان وجود دارد که اپل بتواند آنها را نازکتر و سبک تر بسازد.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.