هدست AR اپل از ۱۵ دوربین برای به وجود آوردن تجربه واقعیت مجازی و ترکیبی استفاده خواهد کرد

هدست AR اپل از ۱۵ دوربین برای به وجود آوردن تجربه واقعیت مجازی و ترکیبی استفاده خواهد کرد

هدست واقعیت ترکیبی اپل بر اساس نظرات و پیش بینی های جدید تحلیلگر مینگ چی کو مجهز به یک سری از دوربین ها خواهد بود که می توانند تجربه های بسیار متنوع و پیشرفته ای را از واقعیت AR به وجود آورند. نور عبوری از این دوربین ها همچنین می‌توانند در  سیستم های حفظ حریم شخصی بیومتریک و برخی مصارف دیگر به کار آیند.

این تحلیل گر در یادداشت خود به سهام داران پیش‌بینی می‌کند که اپل برای ایجاد هدست های AR/MR از ۱۵ دوربین استفاده خواهد کرد. اگر بخواهیم مقایسه بکنیم هدست های واقعیت مجازی کنونی که در بازار وجود دارد فقط تصاویر حاصل از دو تا پنج دوربین را در هم ترکیب می کنند تا بتوانند دنیای واقعیت مجازی را با توجه به محیط اطراف به وجود آورند.

لازم به ذکر است که ماژول های دوربین های ۸ تایی فقط به وسیله کمپانی لارگان تولید می شود و انتظار می رود که در هدست های واقعیت مجازی آینده بکار خواهد رفت تا به کاربران اجازه دهد در درون دنیای که توسط نمایشگرهای این وسایل با شبیه سازی دنیای اطراف ایجاد می‌شود تجربه جدیدی را به وجود می‌آورند و در آن غوطه ور شوند.

بنا به پیش بینی این تحلیل گر هدست اپل دارای صفحه های نمایش میکرولد با رزولوشن بالا خواهد بود. علاوه بر این سیستم دوربینی ۸ تایی برای تجربه واقعیت مجازی در این هدست به کار خواهد رفت.

این تحلیل گر اعتقاد دارد که این وسیله از ۶ ماژول دیگر برای حمایت از قابلیت های بیومتریک خلاقانه استفاده خواهد کرد. اما هنوز مشخص نیست که منظور این تحلیل گر از سیستم های بیومتریک کاریری ِِآن در سیستم هایی مانند فیس آیدی است یا اینکه این تکنولوژی است که می‌تواند این توانایی را ایجاد کند که از خصوصیات چهره و اسکن حرکات بدن افراد مجاور برای ایجاد تجربه شبیه سازی و اعمال آن در واقعیت مجازی استفاده کند. در نهایت یک ماژول متشکل از دوربین تکی نیز برای ردیابی و شناسایی عوامل محیطی اطراف در هدست های آینده به کار خواهد رفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *