هدست AR اپل از ویژگی تشخیص حرکات دست و اجسام متحرک برخوردار خواهد شد

هدست AR اپل از ویژگی تشخیص حرکات دست و اجسام متحرک برخوردار خواهد شد

بر اساس پیش بینی های جدید تحلیلگر اپل مینگ چیکو هست AR اپل که مدت زیادی است که شایعات متعددی در ارتباط با آن منتشر شده است از ماژول های حسگر سه بعدی برخوردار خواهد شد که از طریق آن بتواند حرکات دست و اشیا متحرک اطراف را تشخیص داده و کاربر بتواند از این طریق آنها ارتباط برقرار کند.

مینگ چیکو در این مورد تشریح می کند که توانایی این هدست ها برای تشخیص حرکات دست و انواع حرکت های محیط اطراف برای کاربران این موقعیت را فراهم می کند تا بتواند یک تجربه کاملا غوطه ور در محیط را برای کاربر ایجاد نماید. به عنوان مثال کاربر می تواند دست های خود را باز نموده و یک بالن مجازی را در دست بگیرد.

به منظور آن که اپل بتواند به این چالش ها غلبه کرده و به این تجربه مجازی ویژه دست پیدا کند انتظار می رود که از چهار دسته از حسگر های سه بعدی استفاده خواهد شد که هر کدام از آنها از لحاظ خصوصیات فنی و و عملکردی پیشرفته تر از آنچه در آیفون های امروزی استفاده شده می باشند. در این مورد مینگ چیکو چگونگی و نحوه ارتباط کاربر را به عنوان یکی از خصوصیات کلیدی هدست AR اپل بر می شمارد و بر اساس نظر او این رابط های کاربری می توانند شامل کنترل حرکات مختلف دست و اشیا متحرک محیط و در کنار آن ویژگی تشخیص حرکات چشم و شبکیه چشم، ویژگی های کنترلی و حساس به صدای کاربر، تشخیص پوست، تشخیص نحوه بیان کاربر و همینطور قدرت تشخیص موقعیت مکانی آن را در بر بگیرد.

اوایل امسال نیز منبع خبری Patently Apple پتنتی را در مربوط به اپل منتشر نمود که در آن کاربر در یک محیط سه بعدی از طریق این هدست ها ارتباط برقرار می کند. انتظار می رود که اپل بر اساس شایعات مختلف و گزارش‌های مربوط به کارشناسان معتبر اولین هدست واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی خود را که بر روی سه حوزه گیمینگ، ارتباطات و مدیا متمرکز  می باشد را در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.