هدست  AR اپل از نمایشگر های میکرو اولد بهره خواهد برد

هدست  AR اپل از نمایشگر های میکرو اولد بهره خواهد برد

بر اساس شایعه جدیدی که توسط منبع خبری ET News reports منتشر شده است هدست واقعیت ترکیبی اپل پیش‌بینی می‌شود که از نمایشگرهای پیشرفته میکرو اولد بهره گیرند. نمایشگر های میکرو اولد به طور مستقیم بر از صفحات چیپ ساخته می شوند به جای آنکه برای ساخت آنها نیاز به یک صفحه شیشه ای زمینه باشد. این باعث نازک تر و کوچک تر نمایشگر شده و کاهش مصرف باتری آن می شود. در این نمایشگر ها امکان ایجاد اندازه پیکسل ها در محدوده ۴ تا ۲۰ میکرومتر وجود دارد که در مقایسه با پنل های اولد که در آنها می توان در محدوده ۴۰ تا ۳۰۰ میکرومتر  پیکسل ها را ایجاد نمود بسیار کارایی بهتری خواهند داشت.

نمایشگر های میکرو اولد  همینطور دارای ضریب پاسخگویی سریع تر و بسیار بهتری می باشند که باعث می شود که در وسایل واقیت ترکیبی و واقعیت مجازی و اپلیکیشن‌های آن بسیار مفید واقع شوند. گزارش که از منبع خبری The Elec در سال قبل منتشر شد ادعا می‌کرد که هدست اپل می‌تواند از نمایشگرهای میکرو اولد شود که تا ۳۰۰۰ پیکسل در اینچ را در خود جای خواهد داد.علاوه بر این تحلیل گر معتبر اپل مینگ چیکو نیز تهیه ادعا نمود که نمایشگر های میکرو اولد امکان آن که کاربر را از تجربه واقعیت مجازی شناوری برخوردار کنند را بالا خواهد برد.

گزارش ها حاکی از آن هستند که نمایشگرهای میکر اولد  توسط کارخانه TSMC ساخت خواهد شد. این همان کارخانه ای است که وظیفه اصلی ساخت چیپ های سری A و سری M اپل را دارد. منبع ژاپنی Nikkei نیز قبلاً ادعا نمود که اپل با شرکت TSMC وارد قرارداد شراکتی شده است که بر اساس آن نمایشگر های میکرولد بسیار پیشرفته برای هدست های واقعیت مجازی اپل را بسازد. از طرف دیگر راس  یانگ متخصص امور صفحه نمایش نیز به مصرانه پیش بینی می کند که اپل از نمایشگرهای میکرو اولد ساخت سونی به جای شرکت TSMC استفاده خواهد کرد. در این حال هنوز مشخص نیست که در این مورد اپل کدام یک از تامین کننده ها را انتخاب خواهد کرد. بر اساس پیش‌بینی بسیاری از کارشناسان هدست اپل به احتمال زیاد در طی امسال رونمایی خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.