هدست  ۱۰۰۰ دلاری اپل انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۲، اپل گلس تا ۲۰۲۵ و کانتکت لنز های اپل تا ۲۰۳۰ به بازار بیاید

هدست  ۱۰۰۰ دلاری اپل انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۲، اپل گلس تا ۲۰۲۵ و کانتکت لنز های اپل تا ۲۰۳۰ به بازار بیاید

اپل در اواسط ۲۰۲۲ بر اساس پیش‌بینی‌های مینگ چی کو وارد بازار محصولات واقعیت ترکیبی خواهد شد و بر اساس این پیش‌بینی اولین محصول اپل گلس نام خواهد داشت که در سال ۲۰۲۵ آماده عرضه به بازار خواهد شد. همین طور کانتکت لنز های اپل نیز تا سال ۲۰۳۰ در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

شایعه است که اپل مدتهاست که بر روی هدست های واقعیت ترکیبی در حال کار کردن است این تحلیل گر در یادداشتی به سهام داران اپل می نویسد که به نظر می‌رسد قبل از این که عموم بتوانند از این وسیله ها لذت ببرند چندسالی وقت خواهد برد.

مینگ چی کو در مورد تلاش های اپل برای تولید محصولات واقعیت ترکیبی AR می گوید که تکنولوژی های AR و MR از جمله تکنولوژی های بسیار مهم و اساسی می باشند که نسل بعدی محصولات الکترونیک را متحول خواهند ساخت و خلاقیت ارائه شده در این تکنولوژی می تواند راه های جدیدی را برای تولید محصولات ویژه باز کند.

به هر حال بر اساس گفته این تحلیل گر  واقعیت مجازی از قبل جای خود را باز کرده است، اما تکنولوژی ها و سخت افزارهای مربوط به واقعیت های ترکیبی AR و MR در چند سال آینده جای خود را به تدریج باز خواهند کرد.

انتظار می رود که اپل تولید محصولات AR و MR را در سه مرحله انجام دهد که اولین مرحله به ساخت هد دست هایی که شبیه به کلاه خود می باشند و روی سر قرار می گیرند در سال ۲۰۲۲ به بازار می آید و در ادامه محصول دیگری که اپل گلس نام دارد و شبیه به عینک خواهد بود در سال ۲۰۲۵ و سپس کانتکت لنز هایی که بر اساس سخت افزارهای واقعیت ترکیبی کار می کنند بین سال‌های ۲۰۳۲ ۱۰۴۰ به بازار خواهد آمد.

بر اساس نظر این تحلیل گر اپل بیشتر بر روی تکنولوژی های VR و AR متمرکز خواهد بود. در حالی که محصولات بعدی یعنی اپل گلس و کانتکت ها بیشتر بر پایه اپلیکیشن های واقعیت ترکیبی AR و MR استوار خواهد بود.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *