هدست های AR/VR در سال ۲۰۲۲ با قابلیت حمایت از وای فای پرسرعت Wi-Fi 6E به بازار خواهد آمد

هدست های AR/VR   در سال ۲۰۲۲ با قابلیت حمایت از وای فای پرسرعت Wi-Fi 6E به بازار خواهد آمد

بر اساس گزارش مینگ چی کو تحلیلگر معتبر اپل که امروز به در طی یادداشتی به سهامداران و سرمایه‌گذاران اپل نوشت اپل قصد دارد اولین هدست واقعیت مجازی ترکیبی خود را با قابلیت حمایت از وای فای نسل جدید Wi-Fi 6E در سال ۲۰۲۲ به بازار معرفی کند

بر اساس شایعات اپل دو سال است که در حال کار بر روی پروژه AR می باشد که مربوط به هدست واقعیت ترکیبی می باشد که قرار است آن را در اواخر ۲۰۲۲ بازار معرفی کند و در کنار آن گفته می‌شود که اپل تا این تاریخ همچنین عینک های واقعیت ترکیبی را نیز احتمالاً به بازار معرفی خواهد کرد.

بر اساس گزارش مینگ چی کو اولین وسیله اپل که بر روی سر نصب می شود شباهت زیادی به هدست های کنونی موجود در بازار دارد و قابلیت این را دارد که با شبکه وای فای با تکنولوژی وای فای نسل بعدی Wi-Fi 6E ارتباط برقرار کند. علاوه بر این مینگ چی کو در یادداشت خود اضافه نمود که احتمالاً رونمایی هدست‌ اولیه اپل مناسبت هایی با آغاز فروش هدست ساخت شرکت متا یعنی اوکولوس ایر لینک دارد. متا شرکتی که قبلا به نام فیسبوک شهرت داشت و از اولین شرکت‌هایی باشد که دست به ساخت هدست های  واقعیت مجازی زد.

از لحاظ مقایسه تکنولوژی Wi-Fi 6E تا حد قابل ملاحظه‌ای بهتر است تکنولوژی کنونی Wi-Fi 5 از لحاظ سرعت انتقال داده و میزان مصرف کم باتری می باشد. به عنوان مثال آخرین هدست شرکت متا به نام اوکولوس کوئست ۲ می‌تواند تکنولوژی Wi-Fi 6E را حمایت کند و این کمک خواهد کرد که وسیله بتواند با قابلیت انتقال داده های بهتر به صفحه نمایش اجازه دهد با نرخ تازه ۱۲۰ هرتزی برای کاربر محتوای صفحه را به نمایش بگذارد. علاوه بر این تکنولوژی Wi-Fi 6E می تواند قابلیت عملکردی بهتر تاخیر کمتر رو در پهنای باند ۶ گیگاهرتز سی حفظ کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.