هدست های AR/VR اپل از لنزهای پنکیکی بهره خواهند برد که برای طراحی کامپکت و سبکتر مناسب است

هدست های AR/VR   اپل از لنزهای پنکیکی بهره خواهند برد که برای طراحی کامپکت و سبکتر مناسب است

بر اساس گزارش جدیدی از مینگ چی کو هدست AR/VR اپل که شایعات بسیار زیادی تا به حال در مورد آن منتشر شده  قرار است که تا اواخر ۲۰۲۲ بازار ارائه شود و در نهایت در اوایل ۲۰۲۳ مشتری به دست مشتریان برسد.  این تحلیلگر در آخرین یادداشت خود به سهام داران یادآور شد که هدست اپل از لنزهای پنکیکی ۳P pancake بهره خواهد برد که و از طراحی تاخورده بهره می‌برد و همین اجازه می دهد تا نور بتواند بین نمایشگر و لنز ها انتقال یابد. این طراحی همچنین به اپل اجازه می دهد تا بتواند هدست های آینده خود را سبک و کامپکت بسازد.

منبع خبری The Information نیز در سال قبل تصویر رنده شده ای از این هدست را منتشر نمود که انتظار می رود به این هدست ها و یا پروتوتایپ آن شبیه به آن باشد. این گزارش ادعا می‌کند که این هدست ها از ویزور منحنی برخوردار بوده و همینطور با استفاده از مواد اسفنجی بسیار نرم ساخته شده تا کاربر بتواند آن را ساعت ها بر روی چشم های خود قرار دهد و علاوه بر آن دارای بندهای قابل تعویض می باشد.

از طرف دیگر  تحلیلگر مسائل مربوط به نمایشگر ها به نام راس یانگ  که ارتباط نزدیکی با تامین کننده های نمایشگر در سطح جهان دارد ادعا نمود که این هدست های اپل که قرار است در سال آینده به اواخر سال آینده بازار بیاید از سه نمایشگر مختلف تشکیل شده است که می‌تواند تجربه دنیای واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی را برای کاربر به وجود بیاورد.

براساس گزارش و شایعات دیگری که منتشر شده است انتظار می‌رود این هدست ها  قابلیت تشخیص حرکات چشم و دست ها را داشته باشد تا بتواند حرکت کاربر در دنیای مجازی را به خوبی شبیه سازی کند. شرکتهای اپل و متا که قبل از این به نام فیسبوک شهرت داشت سرمایه‌گذاری زیادی را تا به حال  برای پیشتازی در صحنه دنیای مجازی در پیش گرفته اند.  البته شرکت متا از اپل از لحاظ زمانی جلوتر بوده و از چند سال پیش هدست های واقعیت مجازی اوکولوس را که از شهرت بسیار زیادی برخوردار باشند را به بازار ارائه نموده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.