هدست های واقعیت مجازی AR/VR آینده اپل برای قفل گشایی نیاز به اتصال به آیفون دارد

هدست های واقعیت مجازی AR/VR   آینده اپل برای قفل گشایی نیاز به اتصال به آیفون دارد

بر اساس منبع خبری The Information هدست اپل که در دست توسعه قرار دارد برای روشن شدن می‌بایست که به صورت وایرلس آیفون و یا وسیله دیگری از اپل و شده تا بتواند تمام عملکردهای آن قفل گشایی شده و قابل استفاده شود.

این عملکرد شبیه آنچه می باشد که در اپل واچ های سری وای‌فای دیده می‌شود که برای شروع کار احتیاج به اتصال وایرلس به آیفون دارند. این هدست ها نیز برای شروع کار خود و روشن شدن و استفاده از عملکردهای آن در ابتدا باید توسط اتصال وایرلس به یکی از محصولات اپل قفل گشایی شود.

بر اساس منبع خبری The Information اپل در حال حاضر مرحله توسعه چیپ های ۵ نانومتری را به کامل نموده است که قرار است در این گونه هدست ها به کار برود و در حال حاضر تنها چالش موجود برقراری یا به کار گرفتن تکنولوژی هایی است که در زمینه اتصال این وسیله به محصولات مختلف اپل قرار است به کار رود.

بر اساس گزارشات اپل پیش از این یک بخش حیاتی برای تولید سیستم های  (SoC) را که برای شروع عملکرد این هدست ها ضروری میباشد را به پایان رسانده است و همین طور دو چیپ دیگر را نیز که قرار است در این وسیله به کار رود را نیز در دست توسعه دارد. این سه چیپ باید به هماهنگی لازم برسند تا بتوانند در نهایت با طراحی نهایی محصول زمینه ای فراهم شود تا نسخه آزمایشی این هدست تولید شود.

البته لازم به ذکر است که این چیپ ها به اندازه چیپ هایی که در کامپیوتر های مک و یا وسیله های ios استفاده می شود قدرتمند نیستند و برای انجام عملکردهای درک ماشینی و هوش مصنوعی نیاز به یک نیوچرال انجین می باشند که تنها وظیفه شان هماهنگی و بهبود رسانی ارتباطات دیتا از طریق وایرلس و همینطور کمپرس نمودن فایل های ویدیویی در هنگام انتقال به می باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.