هدست اپل از پاور آداپتورهای ۹۶ واتی مشابه با مک بوک پرو های ۱۴ اینچی برخوردار خواهد شد

هدست اپل از پاور آداپتورهای ۹۶ واتی مشابه با مک بوک پرو های ۱۴ اینچی برخوردار خواهد شد

بر اساس گزارش جدیدی از تحلیلگر اپل مینگ چی کو هدست AR/VR اپل از همان پاور آداپتورهای  ۹۶ واتی USB-C که برای مک بوک پرو های ۱۴ اینچی استفاده می شود بهره خواهد برد. مینگ چیکو در آخرین یادداشت خود می‌نویسد که هدست اپل از دو پردازشگر استفاده خواهد کرد که شامل یک چیپ ۵ نانومتری و یک چیپ ۴ نانومتری می باشد که هر دوی آنها توسط شرکت TSMC تولید می شود.

در ماه نوامبر او اعلام نمود که چیپ های عملکردی بکار رفته در این هدست ها از همان سرعت بالای مشابه با چیپ های M1 Max در کامپیوتر های مک برخوردار خواهند بود. اما چیپ ثانویه کم مصرف با عملکرد پایین تر برای پردازش داده های حاصل از حسگرهای مختلف به کار رفته در هدست ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. هدست  ترکیبی اپل بر اساس پیش بینی او قابلیت استفاده از تجربه خلاقانه میان دو تکنولوژی AR و VR را ارائه خواهد نمود. اما او عقیده دارد که هدست اپل هنوز تا مرحله تولید نهایی دو سه سال فاصله دارد.

این تحلیلگر قبلا ادعا نمود که هدست اپل در کوارتر چهارم ۲۰۲۲ آماده عرضه به بازار خواهد بود اما به دلیل مشکلات احتمالی در مراحل تولید این محصول نهایتاً در کوارتر اول ۲۰۲۳ آماده معرفی بازار خواهد شد. هنوز اپل به صورت رسمی هیچگونه اعلام قبلی را برای تولید اینگونه هدست ها اعلام نکرده است. اما به محض اینکه این پروژه نزدیک به مراحل نهایی خود شود مطابق با رسم هر ساله این شرکت در در رویدادهای سالانه خود مراسم مقدماتی برای معرفی این محصول را انجام خواهد داد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.