نیسان به ساخت اپل کار علاقه نشان می‌دهد

نیسان به ساخت اپل کار علاقه نشان می‌دهد

شرکت خودروسازی ژاپنی نیسان در روز سه‌شنبه اعلام نمود که از همکاری با اپل برای ساخت وسیله نقلیه مربوط به این شرکت به نام اپل کار استقبال خواهد نمود.

مدیرعامل نیسان ماکوتو یوچیدا در یک وبینار اینترنتی که درآمد سالانه این کمپانی را ارائه می نمود در پاسخ به سوالی در ارتباط با پتانسیل همکاری با اپل و با توجه به اینکه شرکت هیوندای دیگر از زمره مذاکره کنندگان برای ساخت اپل کار بیرون آمده است به این صورت جواب داد: از آنجایی که تکنولوژی در حال تغییر ساختار صنعت اتومبیل سازی می باشد، ما احتیاج به ایده و دیدگاه های تازه داریم و کار با شرکت هایی که دارای تجربه بالا و تخصص در زمینه تکنولوژی می باشند می تواند ارزشمند باشد.

در حالی که هنوز در ارتباط با مذاکره با اپل چیزی را تایید ننمود، اما این پاسخ او نشان دهنده تمایل این شرکت برای همکاری با اپل است. در حال حاضر نیسان یکی از مشهورترین سری خودروهای برقی تحت نام لیف Leaf را ساخته است که هر ساله نیز با پیشرفت های چشمگیری همراه بوده است.

این اظهار نظر او تنها پس از یک هفته بعد از آن که گزارشی مبنی بر مذاکره اپل با چندین شرکت خودروساز ژاپنی بر سر تولید و تامین قطعات مربوط به اپل کار اعلام شد. بر اساس آن گزارش گفته می‌شود حداقل ۶ شرکت که در حال مذاکره فعال با اپل می باشند.

شرکت های معتبر هوندا و مزدا نیز اظهار نظر نمودند که فعلاً نمی توانند در روی در ارتباط با این موضوع نظری بدهند. درحالی‌که میتسوبیشی ادعا می‌کند که همکاری اپل با شرکت های خودروسازی ژاپنی چندان منطقی و درست به نظر نمی رسد.  همینطور شرکت نیسان نیز در ارتباط با این موضوع اظهار نظری هنوز نکرده است.

بنا به نظر یکی از تحلیل گران ژاپنی، نیسان احتمالاً بهترین کاندید برای مذاکره با اپل در ارتباط با تولید وسیله نقلیه این شرکت می باشد.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *