نگرانی توسعه دهندگان از باگی که باعث آسیب پذیری آیکلاد می شود

نگرانی توسعه دهندگان از باگی که باعث آسیب پذیری آیکلاد می شود

گروهی از توسعه‌ دهندگان با مشکلات در حال رشدی که متوجه سرورهای آیکلاد می باشد ابراز نگرانی می کنند. این مشکل ها اغلب باعث می شود که برخی از اپلیکیشن هایی که به محیط آیکلاد وارد می‌شود نتواند به درستی با سیستم سینک و هماهنگ شوند. همانطوری که در بخش فرم توسعه دهندگان و همینطور در توئیتر اعلام شده است در حال حاضر یک مشکل ارتباطی در آیکلاد وجود دارد که از ماه نوامبر در جریان است.

برخی از کاربران اپلیکیشن ها که از آیکلاد استفاده می کنند در هنگام استفاده از اپلیکیشن ها با پیام خطای Request failed with http status code 503 برخورد می کنند. یکی از این توسعه‌ دهندگان سازنده‌ اپلیکیشن مشهوری مانند GoodNotes می باشد که در حال حاضر از این مشکل رنج می‌برد. تیم اپلیکیشن GoodNotes می‌گوید که این اپلیکیشن به صورت خودکار سعی می‌کند که ارتباط خود را با سرور برقرار کند و بنابراین این مشکل در هر صورت حل می شود. اما آنها مطمئن نیستند که مشکل خطای ارتباطی چه دلایلی را در پشت خود دارد.

برخی از توسعه دهندگان بیان نمودند که اپلیکیشن آنها بدون هیچ مشکلی در طول سال ها قبل از آنکه بر روی سرورهای آیکلاد قرار داده شود در حال اجرا بوده است. گروه زیادی از توسعه دهندگان نیز توانستند از مهندسان اپل در این زمینه کمک بگیرند. اما مشکلات ارتباطی موجود در آیکلاد برای توسعه دهندگان اپلیکیشن بسیار مشکل ساز می باشد به این علت که کاربری که اپلیکیشن را مورد استفاده قرار می‌دهد اطلاع ندارد که این مشکل از اپل و سرور مربوط به آن می باشد و شروع به سرزنش کارایی و عملکرد اپلیکیشن می کند که برای نظرسنجی اپلیکیشن در اپ استور عامل منفی محسوب می شود. احتمال آن وجود دارد که این مشکل از زمان انتشار سیستم عامل iOS 15 و آپدیت های پس از آن به وجود آمده است و هنوز مشخص نیست که چه موقع قرار است به طور کامل این مشکل گردد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.