نمایشگر مک بوک پرو با ناچ در تصاویر نشتی جدید نشان داده شد

نمایشگر مک بوک پرو با ناچ در تصاویر نشتی جدید نشان داده شد

در پی شایعه ای که هفته پیش مبنی بر احتمال به‌ کارگیری بخش ناچ در بالای صفحه نمایش مک بوک پرو های جدید منتشر شد، حالا تصاویر نشتی جدیدی منتشر شده است که مک بوک پرو ها را با یک بخش ناچ نشان می‌دهد. این تصاویر در وب سایت شبکه اجتماعی چینی به نام ویبو همین طور توسط برخی از کاربران صاحب نام در توییتر به اشتراک گذاشته شد.

نمای نزدیک بخش ناچ در بالای در بالای این تصویر یک دوربین با قابلیت فیس تایم و یا سلفی را نشان می‌دهد و در کنار آن میکروفون به همراه یک حسگر نوری برای تکنولوژی تروتون قرار گرفته است. در اوایل این هفته نیز یک کاربر در توییتر اعلام نمود که ممکن است اپل علی رغم اعمال بخش ناچ از حسگر های فیس آیدی برای این وسایل استفاده نکند و همچنان از حس گر تاچ‌ ایدی که در بالای صفحه کیبورد قرار گرفته است برای تشخیص هویت استفاده شود.

این تصویر کمی تار و نامشخص می باشد که همین امر باعث می‌شود که نتوان به طور کامل به آن اعتماد کرد. اما اگر این تصاویر مربوط به نمایشگرهای واقعی اپل مک بوک پرو ها باشد پیشنهاد می کند که مک بوک های نسل بعدی می توانند از فریم های بسیار باریک در اطراف صفحه نمایش بهره‌مند شوند. در کد های نسخه بتای سیستم عامل macOS Monterey که توسط مکروم کشف کردید احتمال به کارگیری رزولوشن های جدید برای مک بوک پرو ها مشخص گردید که شامل رزولوشن های ۳۰۲۴×۱۹۶۴ و ۳۴۵۶×۲۲۳۴  برای مک بوک پرو های جدید ۱۶ و ۱۴ اینچی می باشد.

البته لازم به ذکر است که تمام مک‌ بوک ‌پرو های کنونی اپل دارای نسبت صفحه نمایش ۱۶ به ۱۰ می باشند که همین امر باعث می شود بتوان نتیجه گیری کرد این رزولوشن های جدید می‌تواند در نتیجه اعمال بخش ناچ به دست آمده باشد. اپل قرار است که در روز دوشنبه رویداد جدیدی را برای معرفی محصولات جدید خود که به احتمال زیاد مک‌ بوک‌ پرو های نسل بعدی می باشند را برگزار کند. برای این مک بوک پرو های جدید نمایشگرهای مینی ال ای دی، چیپ های سریع تر و پورت های ارتباطی بیشتر نظیر پورت hdmi و پورت کارت اس دی و همینطور حذف بخش تاچ بار و بازگرداندن کلیدهای فیزیکی ای کاربردی fn مورد انتظار می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.