نمایشگرهای آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو مکس توسط سامسونگ و ال‌جی ساخته خواهد شد

نمایشگرهای آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو مکس توسط سامسونگ و ال‌جی ساخته خواهد شد

بر اساس گزارش جدیدی از منابع خبری کره‌ای The Elec آیفون‌های نسل بعدی نظیر آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس از نمایشگرهایی با راحی پانچ هول یا حفره‌ای ای برخوردار خواهند شد که از پنل با تکنولوژی اولد برخوردار می‌باشد. از ماه مارس نیز گزارش ها و شایعات متعددی منتشر شد که ادعا می کرد آیفون های سال ۲۰۲۲ دارای بخش ناچ نخواهند بود.

از طرف دیگر تحلیلگر اپل مینگ چیکو عقیده دارد که اپل از طراحی حفره ای یا پانچ هول برای نمایشگرهای سال بعد استفاده خواهد کرد.  این نوع طراحی می باشد که گوشی‌های همراه اندرویدی برای سالهاست از آن استفاده می کنند. در این طراحی در حقیقت بخش ناچ به یک حفره کاهش یافته که آن نیز مربوط به لنز دوربین سلفی می باشد و اجازه می دهد که سطح بیشتری از نمایشگر برای کاربر قابل استفاده باشد. مینگ چیکو عقیده دارد که حداقل مدل های پیشرفته آیفون مانند آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرومکس از طراحی پانچ هول استفاده خواهند کرد. اگر این طراحی مورد پسند عموم قرار گیرد اپل آنها را در تمام مدل‌های سال بعد آن نیز استفاده خواهد کرد.

گزارش‌های اخیر بیشتری نیز منتشر شده است که پیشنهاد می کند که در مدل های آیفون ۱۴ استاندارد که از نمایشگر های ۶.۱ و ۶.۷ اینچ برخوردار هستند همچنان از بخش ناچ استفاده خواهد شد و اپل قبل طراحی حفره ای را بیشتر برای آیفون های گران قیمت تر حفظ خواهد کرد. پیش بینی می شود اپل در سال بعد مدل آیفون ۱۴ مینی را تولید نخواهد نمود. بر اساس آخرین گزارش ها از منبع The Elec سامسونگ تامین کننده اصلی نمایشگر های به کار رفته در آیفون اپل می باشد که قرار است پنل‌های نمایشگر هایی با طراحی پانچ هول خود را برای مدل های آیفون ۱۴ پرو با نمایشگرهای ۶.۱ اینچی تامین کند.

برای اولین بار شرکت ال‌جی نیز بخشی از نمایشگرهای آیفون ۱۴ پرومکس را در شراکت با سامسونگ برای اپل تولید خواهد نمود. در این مورد لازم به ذکر است که برای مدلهای آیفون ۱۳ در سال اخیر سامسونگ پنل های اولد را تهیه نمود اما ال‌جی در این مورد نتوانست توجه اپل را برای تولید این نمایشگر ها جلب کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.