نصب macOS Big Sur در مدل‌های قدیمی‌تر مک‌بوک‌پرو ممکن است باعث غیر فعال شدن سیستم شود

نصب macOS Big Sur در مدل‌های قدیمی‌تر مک‌بوک‌پرو ممکن است باعث غیر فعال شدن سیستم شود

 گزارش های جدید منتشر شده در صفحه وب فروم اپل نشان می‌دهد که برخی از کاربران مک‌بوک پروهای ۱۳ اینچی مربوط به اواخر ۲۰۱۳ و اواسط ۲۰۱۴ بعد از ارتقا سیستم خود به macOS Big Sur  دچار مشکل شده اند به طوری که سیستم پس از ارتقا به حالت غیر فعال در می آید. 

به نظر می رسد به خصوص مک‌بوک پروهای ۱۳ اینچ از این مشکل رنج می‌برند و تا حدی مک‌بوک پروهای مربوط به اواخر ۲۰۱۳ و مدل های اواسط ۲۰۱۴ بعد از ارتقا به macOS Big Sur دچار مشکلات بنیادی می شوند. به عنوان مثال برخی از مشتریان در هنگام ارتقا به macOS Big Sur سیستم آنها دچار هنگی شده و به صفحه نمایش طور کامل به صورت یک صفحه سیاه خالی در آمده است.

علاوه بر این کابران متوجه شدند انجام راهکار هایی مانند ریست کردن و عملیات بازیابی Recovery نظیر بوت کردن از طریق Safe Mode نیز مشکل را رفع نمی کند. شما می توانید تمامی گزارش های کاربران را در صفحه وب فرم راهنمای اپل و همین طور در سایت ردیت مشاهده کنید. لازم به ذکر است که مک بوک پرو های اواخر ۲۰۱۳ قدیمی ترین ماشین هایی هستند که macOS Big Sur می‌تواند به آنها سازگار باشد.

مطابق با گزارش برخی از بازدیدکنندگان سایت اپل اینسایدر دارندگان مک بوک پرو های ۲۰۱۹ نیز با مشکلات مشابهی نظیر سیاه شدن صفحه نمایش و غیر فعال شدن سیسیتم روبرو شدند. در این مورد نیز مشخص کردید که تمامی تکنیک ها و راهکارهای بازیابی و ریکاوری نیز مشکل را حل نخواهد کرد، زیرا در این صورت دکمه کنترل و پاور نیز غیرفعال شده و  سیستم بطور کامل به حالت مرده در می آید.

برخی دیگر از کاربران آی مک ۲۰۱۹ در هنگام ارتقا به macOS Big Sur  دچار مشکل هنگی سیستم نشدند، اما بعد از ارتقا متوجه شدند که برخی از برنامه‌ها به درستی قابل اجرا نیستند به عنوان مثال برنامه های Mail، سافاری، Books و اپلیکیشن‌های اپ استور باز نمی شوند. اما برخی برنامه های دیگر نظیر فایرفاکس پس از ارتقا بدون مشکل اجرا می شوند.

به نظر می رسد اپل در به روزرسانی های آینده macOS Big Sur بتواند این مشکل را رفع نماید و به محض رسیدن خبر جدیدی در این مورد خوانندگان عزیز اطلاع رسانی خواهند شد. اما به خوانندگان توصیه می شود که در صورت داشتن مدل های قدیمی تر مک بوک پرو در حال حاضر از نصب macOS Big Sur خودداری کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.