نسل بعدی مک بوک پرو مجهز به کارت خوان SD می‌باشد

نسل بعدی مک بوک پرو مجهز به کارت خوان SD می‌باشد

هفته گذشته تحلیل گر معتبر مینگ چی کو انتظارات خود را برای مدل های مک بوک پرو ۱۶ اینچی و ۱۴ اینچی جدید که قرار است تا آخر امسال به بازار آیند را اظهار نمود و بیان داشت که تغییراتی شامل بازگشت به پورت های شارژ MagSafe  و حذف تاچ بار و همینطور به کارگیری طراحی با لبه های مسطح و بازگشت پورت های بیشتر مورد انتظار است.

این تحلیل گر مشخص نساخت که کدام پورت ممکن است که دوباره در مک های بعدی به کار رود اما خبرنگار بلومبرگ امروز گزارش داد که مک بوک پرو های بعدی مجهز به کارتخوان SD  یرای انتقال داده ها و عکس ها از دوربین های دیجیتال و سایر فایل ها به کار خواهد رفت. جدیدترین مک بوک های موجود در بازار  فقط دارای پورت های تاندربولت هستند و همین امر باعث شده است بیشتر  عکاسان مجبور شوند که از آداپتورها و یا دانگل های های مبدل برای اتصال خود به کارت خوان های SD  استفاده کنند.

تحلیل گر کو در یادداشت تحقیقاتی در هفته گذشته اظهار داشت که بیشتر کاربران تمایل به خرید دانگل های اضافی برای مک بوک پرو های آینده خود ندارند و بنابراین احتمال دارد که کارتخوان های SD  دوباره بخواهد به مک‌بوک‌پرو ها اضافه شود. تا سال ۲۰۱۵ مک‌بوک‌پرو ها مجهز به پورت های HDMI و USB-A بودند بنابراین می‌تواند تعجب برانگیز باشد که ببینیم دوباره این پورت ها بعد از گذشت چند سال به مک بوک پرو های جدید باز خواهند گشت.

این تحلیل گر انتظار دارد که مدل های مک‌بوک‌پرو های جدید در کوارتر سوم امسال به بازار عرضه شود و به این معنی است که می‌توانیم در جولای منتظر خبر رونمایی آنها باشیم. مدل های مک بوک پرو جدید ممکن است جایگزین مدل های مک بوک پرو ۱۶ و ۱۳ اینچی پیشرفته که در می  ۲۰۱۹ عرضه شد بشوند. مدل مک بوک پرو ۱۳ اینچی چند ماه پیش جای خود را  مک بوک های پرو های مجهز به چیپ M1 داد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *