نسخه جدید فایرفاکس ۸۴.۰ برای حمایت و سازگاری با کامپیوترهای اپل سیلیکون انتشار یافت

نسخه جدید فایرفاکس ۸۴.۰ برای حمایت و سازگاری با کامپیوترهای اپل سیلیکون انتشار یافت

شرکت موزیلا نسخه ۸۴ مرورگر خود موزیلا فایرفاکس را با قابلیت سازگاری با کامپیوترهای اپل سیلیکون M1 انتشار داد، مضافاً بر اینکه این نسخه جدید دارای قابلیت حمایت از ادوبی فلش نیز می باشد. در پی بروز رسانی های جدید برای بالا بردن میزان امنیت و حفظ حریم شخصی در iOS 14، موزیلا نیز آخرین ورژن مرورگر خود یعنی فایرفاکس ۸۴ را برای macOS Big Sur و کامپیوترهای اپل سیلیکون M1 منتشر کرد.

شرکت موزیلا در بیانیه ای اعلام کرد که فایرفاکس ۸۴ که به طور اخص برای چیپ های اپل سیلیکون ساخته شده است نسبت به نسخه های غیر تخصصی آن فایرفاکس ۸۳ قابلیت و عملکرد بسیار بالاتری را دارد. بر اساس آزمایشی که در این مورد صورت گرفت مشخص شد که فایرفاکس ۸۴ بیش از دو و نیم برابر سریع تر اپلیکیشن های تحت وب را اجرا می کند و دو برابر قابلیت پاسخگویی بیشتری دارد.

علی رغم قابلیت حمایت و سازگاری فایرفاکس ۸۴ از مک های اپل سیلیکون، هم چنان در بخش سخت افزار های پیشنهادی در وب سایت این شرکت چیپ اینتل به عنوان سخت افزار پیشنهادی معرفی شده است. فایرفاکس ۸۴ هم چنین برای ویندوز و لینوکس نیز در دسترس قرار دارد و بر اساس آخرین بیانیه موزیلا فایرفاکس ۸۴ آخرین نسخه این مرورگر می باشد که قابلیت حمایت از ادوبی فلاش را خواهد داشت

فایرفاکس ۸۴ از طریق وب‌سایت رسمی موزیلا قابل دانلود می باشد. شرکت موزیلا اعلام نمود که بر اساس برنامه ریزی ها در هر ماه یک بروزرسانی جدید برای این مرورگر خواهیم داشت علی‌رغم وجود بحران کنونی ما همچنان به بهبود رسانی نرم‌افزارهای خود ادامه خواهیم داد.

لازم به ذکر است موزیلا در بروز رسانی نسخه ژانویه ۲۰۲۰ فایرفاکس خود اختلال و باگ نرم‌افزاری وسیعی را برطرف نمود. این اختلال نرم‌افزاری آنقدر جدی و مهم بود که سازمان امنیت ملی از شرکت موزیلا به طور رسمی خواستار رفع مشکل و به روزرسانی آن شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.