نسخه بتای ۲ سیستم عامل ios15. 2 قابلیت ماکرو را در اپلیکیشن دوربین در آیفون ۱۳ پرو اضافه نمود

نسخه بتای ۲ سیستم عامل ios15. 2 قابلیت ماکرو را در اپلیکیشن دوربین در آیفون ۱۳ پرو اضافه نمود

دومین نسخه بتای سیستم عامل iOS 15.2 قابلیت فعال نمودن ماکرو مود را در دوربین مدل های آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس فعال نمود را اضافه نمود. این قابلیت درصورتی کار می‌کند که اتو ماکرو در بخش تنظیمات غیرفعال شده باشد و بنابراین کاربران  می توانند در حالتی که به صورت خودکار فعال شده است، به صورت دستی این قابلیت ماکرو را از بخش اپلیکیشن دوربین  فعال نمایند.

  این ویژگی جدید که به صورت یک آیکون گل در بخش پایین سمت چپ است صفحه نمایش داده شده است در اپلیکیشن دوربین و در حالتی پدیدار می‌شود که دوربین آیفون را به حد کافی به یک جسم نزدیک کنیم. کاربر می‌تواند پس از آن بر روی آیکون گل تپ نموده و آن را فعال و یا غیر فعال کند. برای آنکه این قابلیت جدید را استفاده کنند کاربران باید به بخش تنظیمات رفته و در بخش دوربین می تواند قابلیت اتو ماکرو را فعال و یا غیر فعال کنند. سپس این آیکون به صورت خودکار پدیدار می‌شود

به صورت پیشفرض در آیفون ۱۳ پرو به حالت خودکار وقتی که دوربین را به سمت شی نزدیک کنیم نیز قابلیت ماکو فعال می شود که این امر باعث می شود در حالتی که کاربر حتی نیاز به استفاده از این قابلیت نداشته باشد این آیکون ظاهر شود. بنابراین کاربر می‌تواند در ابتدا با غیرفعال نمودن حالت خودکار، این ویژگی به صورت دستی استفاده کند.

دومین نسخه بتای iOS 15.2 همچنین چندین بهبود رسانی و تغییر دیگر را نیز اضافه نموده است که شامل Legacy Contacts اسکن کردن اشیای گم شده توسط اپلیکیشن Find My قابلیت امنیتی Communication Safety و غیره می باشد. این تغییرات در کنار سایر تغییراتی که در نسخه اول این به روز رسانی اضافه شده بود می آیند قابلیت هایی نظیر امکان گزارش دادن Privacy ،طراحی جدید برای بخش خلاصه نوتیفیکیشن ‌ها از آن جمله می باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.