نسخه بتای شماره ۳ macOS Monterey : طراحی های جدید های برای اینترفیس سافاری تب

نسخه بتای شماره ۳ macOS Monterey : طراحی های جدید های برای اینترفیس سافاری تب

نسخه سوم بتای توسعه دهندگان برای سیستم عامل macOS Monterey اپل طراحی های جدیدی را برای سافاری ارائه می دهد که در آن بخش تب های سافاری بیشتر شبیه آنچه که در تب در سیستم عامل macOS Big Sur می باشد طراحی شده است.

طراحی قبلی سافاری دارای بخش های جداگانه برای قابلیت های سرچ و جستجو نبودند به جای آن تب های انفرادی می‌توانست برای ناویگیشن مورد استفاده قرار گیرد. پخش تب ها در قسمت بالای صفحه نمایش برای آن که مقدار فضای کمتری را بگیرد به صورت یک بخش کوچکتر شده در آمده است.

در سیستم‌عامل macOS Monterey اپل دوباره این تغییرات را به حالت اولیه بازگرداند. در حال حاضر شما می توانید از بخش سرچ در بالای پنجره سافارس نیز دوباره استفاده کنید و بخش تب ها نیز در قسمت زیر آن وجود قرار گرفته است. با کلیک کردن بر روی تب، پنجره به صورت فعال در آمده و می توان آن را به صورت های مختلف بازآرایی کرد و آنها را به بخش‌هایی که می‌خواهیم منتقل کنیم.

البته در حال حاضر می‌توان گفت که آنچه که در سیستم عامل macOS Monterey در نسخه شماره ۳ آن اعمال شده است با سافاری در سیستم عامل macOS Big Sur هنوز تفاوت زیادی دارد، اما نسبت به آنچه که اپل برای اولین بار در سیستم عامل macOS Monterey اعمال کرده بود یک  بهبود رسانی خوب در طراحی سافاری محسوب می‌شود.

نسخه سوم توسعه دهندگان سیستم عامل macOS Monterey همین طور  بخش کنترل یونیورسال را اضافه نموده است. برای دیدن این بخش باید به بخش System Preferences رفته و با مراجعه به قسمت Displays و سپس Add Display به بخش Advanced رفته و در آنجا گزینه‌های مختلفی را برای قابلیت کنترل یونیورسال مشاهده نمود.

متاسفانه کنترل یونیورسال هنوزقابل  استفاده نیست و باید منتظر بمانیم که اپل در نسخه‌های بتای بعد قابلیت های مفید آن در دسترس قرار دهد. یکی از اهداف مهم  ارائه نمودنن نسخه های بتا این است که اپل بتواند بازخورد توسعه دهندگان و افراد تست کننده را در ارتباط با سیستم های عامل خود دریافتکرده تا بر اساس آنها تغییرات نهایی را برای ارائه نسخه نهایی انجام دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.