نسخه بتای سافاری ۱۵.۱ برای سیستم‌های عامل macOS Big Sur و macOS Catalina منتشر شد

نسخه بتای سافاری ۱۵.۱ برای سیستم‌های عامل macOS Big Sur و macOS Catalina منتشر شد

اپل اولین نسخه بتای ۱۵.۱ را برای سیستم‌های macOS Big Sur و macOS Catalina  جهت مقاصد تست در اختیار توسعه دهندگان قرار داد. نسخه بتای ۱۵.۱ همینطور در هفتمین نسخه بتا macOS Monterey لحاظ شده است. در یادداشتی که به همراه این نسخه ۱۵.۱ توسط اپل منتشر شده است مشابه با نسخه ۱۵ می باشد، اما در این نسخه بتا ظاهراً برخی از مشکلاتی است که در ارتباط با بوک مارک صفحات یوتیوب در مورد این مرورگر به وجود داشت رفع گردیده است. به نظر می‌رسد که اپل همچنین در نسخه ۱۵.۱ در هنگام انتشار نسخه عمومی آن لیستی از باگ های رفع شده را نیز منتشر کند.

اما یک مشکل به خصوص در ارتباط با این مرورگر هنوز برطرف نشده است و آن این است که تب های قدیمی هنوز پس از دوباره باز نمودن این مرورگر ظاهر می شوند. نسخه بتای ۱۵.۱ می تواند از طریق سایت توسعه دهندگان اپل دانلود و نصب گردد. به منظور نصب این نسخه بتا توسعه‌دهندگان باید آخرین نسخه سیستم های عامل macOS Big Sur و macOS Catalina را بر اساس گفته های اپل داشته باشند.

قابلیت‌های سافاری ۱۵.۱ شامل طراحی جدید برای بخش تب ها که دارای کناره های منحنی و ظاهر شکیل تر شده اند، عملکرد سریع تر و قابلیت های امنیتی بهبود رسانی شده و برخی خصوصیات دیگر می باشد. این مرورگر در سیستم عامل macOS Monterey به صورت از پیش نصب شده پس از آخرین به روز رسانی این نرم افزار که قرار است در اواخر امسال منتشر شود قابل دسترس خواهد بود. اپل هم چنین امکان دسترسی به این مرورگر را برای سیستم‌های macOS Big Sur و macOS Catalina نیز برقرار نموده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.