نحوه استفاده از Start Page مرورگر سافاری در سیستم عامل macOS Big Sur

نحوه استفاده از Start Page مرورگر سافاری در سیستم عامل macOS Big Sur

تغییرات جدیدی که در صفحه‌ی شروع (start page) مرورگر سافاری در سیستم عامل macOS Big Sur ایجاد شده است قابل ملاحظه است و این تغییرات بیش از هر تغییر دیگری برای کاربران در مرورگر Safari قابل مشاهده است. اکنون بیش از هر زمان دیگر م‍‍‍‍‍‍ی‌توانید مرورگر سافاری خود را با توجه به علاقه مندی­‌های خود شخصی سازی کنید. در این ولاگ قصد داریم به بررسی ویژگی‌­های جدید استارت پیج در مرورگر سافاری بپردازیم.

چگونه صفحه‌ی شروع (Start Page) مرورگر سافاری را شخصی سازی کنیم؟

  • اگر مرورگر سافاری شما همواره با یک وب سایت معینی باز می‌­شود، به قسمت Safari->Preferences->General مراجعه کنید.
  • بر روی گزینه­ی New windows open with کلیک کنید.
  • Start Page را انتخاب کنید.
  • گزینه­‌ی New tabs open with را انتخاب کنید.
  • دوباره Start Page را انتخاب کنید.
  • یک پنجره­‌ی جدید در مرورگر سافاری خود باز کنید.
  • در قسمت پایین سمت راست صفحه بر روی آیکون Settings کلیک کنید.
  • بخش­‌هایی را که می­‌خواهید، انتخاب کنید یا از لیست انتخاب­‌های خود حذف کنید.
  • سپس صفحه را اسکرول کنید تا بخش‌های گوناگون را به همراه جزئیات آن مشاهده کنید.
  • به صورت دلخواه Show Less یا Show More را انتخاب کنید.

این تمام کاری است که شما باید انجام دهید تا صفحه­‌هایی را که Safari با آن شروع به کار می‌کند یا یک برگه جدید با آن باز می­کند تغییر دهید. آیکون تنظیمات همان چیزی است که شما برای گنجاندن یا حذف بخش­‌های مورد نظر خود استفاده خواهید کرد.

تغییر تصویر پس زمینه ی مرورگر سافاری

به طور پیش فرض صفحه ی شروع مرورگر Safari ساده است برای تغییر آن با کلیک روی آن آیکون تنظیمات در پایین سمت راست، می‌توانید بک گراند مرورگر خود را به هر آنچه دوست دارید تغییر دهید. پس از انتخاب این ویژگی در بخش تنظیمات، سپس دکمه‌هایی برای انتخاب از بین تصاویر موجود برای پس زمینه یا افزودن تصویر جدید مشاهده خواهید کرد.

نحوه استفاده از Start Page مرورگر سافاری در سیستم عامل macOS Big Sur

گزینه‌های پیش فرض اپل

اپل فرض می‌کند اگر از صفحه شروع استفاده می‌کنید، می‌خواهید سریع به سایت‌های مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنید. همچنین سایت‌هایی که شما به آنها مراجه می کنید، زیر نظر گرفته می‌شود تا سایت پر بازید در صفحه ی شروع به شما نمایش داده شوند.

موارد دلخواه (favourites) با یک آیکون به شما نشان داده می‌شوند، اما سایت‌هایی که به طور مکرر از آنها بازدید می‌کنید، به صورت یک پنجره ی کوچک از آخرین باری که به آن سایت مراجعه کرده‌اید نمایش داده می‌شوند. به طور پیش فرض، Safari شش سایت با بیشترین بازدید را به شما نشان می‌دهد. همچنین شما می‌توانید از گزینه‌ای که در سمت راست عناوین سایت‌های پر بازید وجود دارد استفاده کند تا سایت‌های بیشتری به شما نمایش داده شود. با انتخاب این گزینه اکنون مرورگر Safari دوازده سایت پر بازدید را به شما نشان می دهد. اگر نمی‌خواهید هیچ یک از این موارد را مشاهده کنید، روی تنظیمات کلیک کنید و می‌توانید این بخش را به طور کامل حذف کنید.

منبع

همچنین توصیه می‌کنم مقاله‌ی جذاب نحوه‌ی استفاده از افزونه‌های مرورگر Safari در سیستم عامل macOS Big Sur را مطالعه بفرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.