نتفلیکس مشکل به اشتراک گذاشتن پسوردها را بررسی می کند

نتفلیکس مشکل به اشتراک گذاشتن پسوردها را بررسی می کند

نتفلیکس ممکن است به زودی در مورد به اشتراک پسوردها توسط کاربران اقدامات جدیدی را ارائه دهد. این شرکت در این هفته شروع به آزمایش جدیدی برای تایید اطلاعات و نحوه استفاده شدن پسورد ها نمود.

در حقیقت در این هفته گروهی از مشترکین نتفلیکس پیامی را بر روی صفحه مشاهده می‌کردند که به آنها می‌گفت اگر شما با دارنده  این اکانت در یکجا زندگی نمی کنید لازم است که اکانت جداگانه ای بسازید تا بتوانید از این پلتفرم استفاده کنید. 

سپس از کاربران خواسته می شد که اکانت خود را با استفاده از اعمال کد های که به آنها از طریق ایمیل یا پیامک ارسال شده بود تایید کنند. یکی از سخنگویان نتفلیکس به خبرگزاری ها گفت که این آزمایشی بود که برای کمک کردن به کاربران و همینطور ایجاد سیستم های امنیتی بیشتر بر روی کنترل اکانت ها استفاده شده است.

هنوز مشخص نیست که چطور نتفلیکس می خواهد نحوه استفاده از پسورد را بررسی کند.  این در حالی است که یک راه آسان در این مورد ردیابی آدرس IP کادبر می باشد.

بر اساس گزارشات این آزمایش فقط به کاربرانی محدود می شود که از طریق اسمارت تی وی خود به این سرویس متصل هستند. اما می تواند مدت زمانش بیشتر شده و یا آنکه به صورت یکی از قوانین ثابت این پلتفرم در آید.

این اقدامات نتفیلیکس در پی این خبر آمد که بر اساس یک تحقیق و مطالعه داده های حاصل از یک شرکت تحقیقاتی به نام Magid تقریباً ۳۳ درصد از کاربران نتفلیکس پسوردهای خود را با دیگران و حداقل با یک نفر از دوستان خود به اشتراک می گذارند. این عمل تا حد زیادی می‌تواند به درآمد نتفیلیکس لطمه بزند.

در حال حاضر کم هزینه ترین پلن در نتفیلیکس ۸.۹۹ دلار در ماه می باشد که استریم را فقط به یک صفحه نمایش محدود می کند و تا ۱۳.۹۹دلار ادامه می یابد که می تواند استریم را بر روی دو صفحه نمایش مجزا نشان دهد.

اما در قوانین و مقررات این سایت آمده است که کاربران باید از به اشتراک گذاشتن و دادن اطلاعات شخصی و پسورد خود به دیگران خودداری کنند چراکه هر اکانت مربوط به یک نفر است.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *