نتفلیکس در حال آزمایش قابلیت سازگاری با spatial audio برای ایرپاد پرو و ایرپاد مکس می باشد

نتفلیکس در حال آزمایش قابلیت سازگاری با spatial audio برای ایرپاد پرو و ایرپاد مکس می باشد

بر اساس گزارش‌های موجود نتفلیکس Netflix در حال آزمایش پلتفرم خود برای سازگاری بهتر شنیداری با قابلیت های ویژه جدید spatial audio در ایرپاد مکس و ایرپاد پرو می باشد که ممکن است تا بهار امسال برای کاربران این مدل‌های قابل استفاده شود. این شرکت غول پیکر استریمینگ ویدیویی از ماه دسامبر ۲۰۲۰ در حال آزمایش این قابلیت بوده است و این مطلب توسط وبسایت فرانسوی iPhonesoft گرفته شده که جزئیات گزارش خود را از یکی از کارمندان نتفلیکس کسب نموده است.

اگرچه هنوز جزئیات بیشتری در ارتباط با تاریخ دقیق فعال سازی این قابلیت هنوز توسط نتفلیکس ذکر نشده است اما این شرکت به احتمال زیاد در یکی از ماه های بهار ۲۰۲۱ در ضمن معرفی شوهای تلویزیونی و فیلم های جدید خود این قابلیت را نیز برای کاربران ایپاد عکس و ارتباط پرو فعال خواهد نمود.

قابلیت spatial audio که اپل در ماه ۲۰۲۰ معرفی نمود نوعی تکنولوژی اسکن و ردیابی هوشمند صوتی را پیروی می‌کند که می‌تواند تجربه شنیداری ساراند با حالت غوطه وری و عمیق شدن در موسیقی را به وجود آورد. در صورتی که این قابلیت فعال شود صدا انگار به صورت سه بعدی  از پیرامون کاربر می آید.  این ویژگی باعث می شود صدا با توجه به اسکن سه بعدی محیط اطراف کاربر تنظیم شود که تجربه شنیداری سه بعدی ساراندی را به وجود می آورد و می تواند کاربر را هر چه بیشتر در موسیقی غوطه‌ور کند.

هر دو وسیله های ایرپاد پرو و ایرپاد مکس از قابلیت spatial audio برخوردارند و تا به امروز این ویژگی تنها در برخی پلتفرم های استریمینگ معتبر نظیر اپل تی وی پلاس، دیزنی پلاس  و HBO Max فعال شده است. به نظر می‌رسد که با گذشت زمان  پاتفرم‌های استریمینگ ویدیوی بیشتری مانند آمازون و یوتیوب نیز به فعال سازی این قابلیت در محیط خود اقدام نمایند و همین طور به نظر می رسد که اپل با ارائه محصولات آینده خود قابلیت spatial audio را در مدل‌های جدید محصولات آتی خود نیز به کار برد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *