نتفلیکس از قابلیت حمایت ویژگی Spatial Audio برخوردار شد

نتفلیکس از قابلیت حمایت ویژگی Spatial Audio برخوردار شد

بر اساس گزارشی که توسط منبع خبری مکرومرز از یکی از پست های ردیت دیده شده است، نتفلیکس قابلیت حمایت از ویژگی Spatial Audio را بر روی آیفون و آیپد اضافه نموده است. یکی از سخنگویان نتفلیکس نیز در ارتباط این تغییر را تایید نمود و ابراز داشت که به زودی این به روز رسانی به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

بنابراین  از حالا به بعد برای کاربرانی که از سیستم های عامل  iOS 15 و iOS 14 بر روی آیفون و آیپد خود برخوردار هستند، این ویژگی کنترل در بخش مرکز کنترل اضافه شده است و کاربران می‌توانند در هنگام پخش محتوا و فیلم های مختلف در نتفلیکس از این قابلیت شنیداری پیشرفته استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که برای استفاده از محتوای نتفیلیکس همراه با قابلیت Spatial Audio احتیاج به استفاده از ایرپاد پرو یا ایرپاد مکس را خواهید داشت.

البته ممکن است که ویژگی Spatial Audio برای تمام کاربران در دسترس قرار نگیرد و نشان داده نشود. زیرا که در مراحل اولیه انتشار خود قرار دارد. این ویژگی برای محتوای تصویری و شنیداری قابل استفاده می باشد و به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند از یک تجربه شنیداری متفاوت و غوطه‌ور که از طریق استفاده از فیلتر های صوتی جهت دار استفاده می شود بهره مند شود. در هنگام شنیدن گویی صداهای مختلف از جهات متفاوتی به سمت شما می آیند و به صورت سه بعدی شنیده می شوند.

ویژگی Spatial Audio یک تجربه شبیه به محیط سینما را برای کاربر به وجود می‌آورد. ویژگی از ژیروسکوپ و accelerometer آیفون و آیپد استفاده می کند که بتواند تجربه سه بعدی را برای کاربر به وجود آورد. کاربرانی که از سیستم‌عامل ios 15 برخوردار هستند همچنین می توانند به گزینه Spatialize Stereo دسترسی پیدا کنند. این ویژگی برای محتوایی که هنوز با قابلیت Spatial Audio سازگار نشده‌اند می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. این ویژگی نیز توسط اپلیکیشن نتفلیکس به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.