ناآرامی‌ها در کارخانه Wistron می‌تواند به گسترش تولید آیفون در هندوستان لطمه بزند

ناآرامی‌ها در کارخانه Wistron می‌تواند به گسترش تولید آیفون در هندوستان لطمه بزند

نارامی های اخیر در کارخانه مونتاژ کننده آیفون Wistron در هندوستان می‌تواند پروژه‌های دیگر تولید آیفون را در این کشور دچار تأخیر نماید. بر اساس نظر تحلیل گران این موقعیت به نظر نمی‌رسد که تولید و آماده‌سازی آیفون ۱۲ را تحت تاثیر قرار دهد.

Piper Sandler تحلیل گر شرکت Harsh Kumar که اخبار مربوط به ساخت نیمه هادی ها  تحت پوشش قرار می دهد اشاره می‌کند که این نوع ناآرامی ها می تواند طور مستقیم سایر تامین کننده های مربوط به اپل در هندوستان را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

کومار به عنوان مثال در این یادداشت توضیح می‌دهد که اپل در حال بازرسی این واقعیت است که کارخانه ویسترون Wistron  تا چه حد از قوانین موجود سرپیچی کرده و در شورش اتفاق افتاده در منطقه نور صبح را دخیل بوده است.  کارگران این کارخانه در حال حاضر به مونتاژ مدل های نسل دوم آیفون اس ای و آیفون ۷ می‌پردازند، بنابراین به عقیده کومار هر نوع تاخیر در تولید مربوط به کارخانه ویسترون در آماده سازی و ساخت آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو تاخیر ایجاد نخواهد کرد.

 اما باید گفت در نتیجه این ناآرامی‌ها حدود ۶۰ میلیون دلار به لوازم مونتاژ و اموال کارخانه Wistron  صدمه وارد شد و تا آنجا که به نظر می‌رسد این اتفاق در پی نارضایتی کارگران از دستمزد ناکافی و به موقع بوده است. از این لحاظ کومار اشاره می کند که هر گونه گسترش تولید بیشتر آیفون در منطقه هندوستان می تواند در نتیجه این ناآرامی اخیر دچار تعلیق و رکود شود.

در ماه آگوست اپل گفت که قصد دارد تا اوسط ۲۰۲۱ تولید مدل‌های مشخصی از آیفون ۱۲ را در هندوستان آغاز کند، اما با توجه به وقایع اخیر مشخص نیست که این اتفاق در آینده بیفتد. به نظر می‌رسد که اپل در آینده نزدیک نسبت به گسترش شرکای خود در هندوستان فکر دوباره‌ای خواهد نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *