میکروفون های اپل گلس ممکن است بتوانند موقعیت صدا را تشخیص داده و کاربر را به سمت آن هدایت کنند

میکروفون های اپل گلس ممکن است بتوانند موقعیت صدا را تشخیص داده و کاربر را به سمت آن هدایت کنند

قرارگیری یک سری از میکروفون های حساس به صدا در اپل گلس ممکن است بتواند صداهایی را که به صورت معمولی برای کاربر مشکل به نظر می‌رسد را تشخیص دهد و یا حتی ممکن است بتواند به طور دقیق جهت و موقعیت منبع صدا را شناسایی کند و کاربر را به سمت آن هدایت کند. 

اپل قبلا پتنتی را برای کیفیت صدا در اپل گلس و همین طور ایجاد صدای سه بعدی در آن ارائه داده است. اما پتنت جدیدی  نشان می دهد اپل همین طور تصمیم دارد که میکروفون ها را در اپل گلس به گونه ای بسازد که بتواند صداهای اطراف را به طور به صورت هوشمند تشخیص داده و نسبت به آن واکنش دهد.

بر این اساس اپل گلس می تواند با تشخیص صدا ها و آگاهی دادن به کاربر او را بر اساس صدای شنیده شده راهنمایی کند. بر اساس جزئیات این پتنت هر یک از وسیله های قابل نصب شدن در روی سر می تواند یک سری از میکروفون هایی حساسی را در خود جای دهد که برای تشخیص جهت صداها مورد استفاده قرار گیرد و بر این اساس این وسیله می تواند طوری تنظیم شود که بتواند بر اساس صدا های ورودی نسبت به آن صداها به صورت هوشمند پاسخ دهد.

در این مورد اطلاعات مربوط به آن صداها در روی صفحه نشانگر اپل گلس به صورت نوتیفیکیشن های تصویری برای کاربر نشان داده می‌شود. بنابراین اگر اپل گلس دارای میکروفون های متعددی برای جمع آوری اطلاعات صوتی از اطراف  باشد بر اساس موقعیت منابع صدا می تواند نسبت به آنچه که شنیده است پردازش های لازم را انجام داده و آنها را به کاربر منتقل کند.

در حالی که این پتنت در مورد جزئیات صحبت نمی کند اما در همین حد بسنده شده است که صفحه نمایش اپل گلس می تواند در موقع شنیدن صدا به صورت نوتیفیکیشن در روی صفحه نشانگر اطلاعات لازم را به کاربر منتقل کند.

اما آنچه که در این مورد مفید به نظر می رسد آن است که میکروفون های این وسیله نسبت به گوش های کاربر دارای قدرت و دقت بیشتری می باشد، بنابراین داشتن اپل گلس می تواند کاربران را نسبت به صداهایی که آن ها حتی قادر به شنیدن آن نیست مطلع کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *