مینگ چی کو می‌گوید دوربین ۴۸ مگاپیکسلی با قابلیت فیلمبرداری ۸k در آیفون‌های ۲۰۲۲ خواهد آمد

مینگ چی کو می‌گوید دوربین ۴۸ مگاپیکسلی با قابلیت فیلمبرداری ۸k در آیفون‌های ۲۰۲۲ خواهد آمد

بر اساس تحلیل های کارشناس معتبر مینگ چی کو به نظر می رسد اپل در آیفون های ۲۰۲۲ خود تغییرات بسیار عمده‌ای را در دوربین‌های اصلی آیفون ها ایجاد کند. بر این اساس انتظار می رود که  حس گرهای ۴۸ مگاپیکسلی در آیفون های ارائه شده در این سال اضافه شوند. این تحلیل گر در یادداشت خود به سهام داران در روز چهارشنبه پیش بینی نمود که مدل های آیفون ۱۴ دارای حس گر تصویری ۴۸ مگاپیکسلی ۱/۱.۳″ ۴۸MP CMOS برای دوربین های واید انگل خواهند شد.

بر این اساس اپل بخصوص بر روی تکنولوژی ها و ارتقاء دوربین‌های واید انگل در مدل‌های جدید تمرکز خواهد داشت. اما در سال‌های آینده اپل همچنین قصد دارد در لنزهای تله فوتو و اولترا واید نیز تغییرات عمده‌ای را از لحاظ ارتقاء انجام دهد. بر اساس نظر این تحلیلگر این حسگر می‌تواند اندازه پیکسل ها را افزایش داده و بر این اساس قابلیت جذب نور از طریق سخت افزار ها را نیز بهبود رسانی کند.

او می‌گوید ما عقیده داریم که آیفون های ۲۰۲۲ ممکن است قابلیت حمایت از حس گر دوربین های ۴۸ مگاپیکسلی و ۱۲ مگاپیکسلی را داشته باشند. این حسگرها با رزولوشن بالا انتظار می‌رود که بتواند قابلیت حمایت از فیلمبرداری با کیفیت ۸K را داشته باشد.

اگرچه در یادداشت امروز این تحلیل گر در مورد سرعت فریم یا فریم ریت صحبتی نشده است اما این تحلیل گر در یادداشت خود اضافه می‌کند ارتقاء سیستم های دوربین در آیفون های آینده اپل برای سیستم های واقعیت ترکیبی، واقعیت دستکاری شده و واقعیت مجازی بسیار به کار خواهد آمد. براساس نظر این تحلیل گر سونی سازنده این حسگر های قدرتمند برای اپل خواهد بود و شرکت ال‌جی نیز در ساخت ماژول های کمپکت دوربین نیز نقش خواهد داشت.

اپل به نظر می رسد با حرکت به سمت ساخت لنزهایی با حس گرهای ۴۸ مگاپیکسلی گام بزرگی را در زمینه ارتقای دوربین ها بردارد. اما باید گفت آیفون ۱۲ پرو نیز اولین گام اپل برای اعمال سیستم لرزش گیر تصویر در ماژول های واید انگل بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *