مینگ چی کو می‌گوید تا سال ۲۰۲۳ سیستم لنز های دوربین آیفون ارتقا نخواهد یافت

مینگ چی کو می‌گوید تا سال ۲۰۲۳ سیستم لنز های دوربین آیفون ارتقا نخواهد یافت

بر اساس اظهار نظر مینگ چی کو اپل تا سال ۲۰۲۲ از سیستم دوربین مشابه با آنچه که در آیفون ۱۲ به کار برده است استفاده خواهد کرد.  این تحلیل گر صاحب نام در یک یادداشت به سهامداران اپل در روز جمعه اعلام نمود که اپل برای ارتقاء لنزهای آیفون در طول سال های  ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ هیچگونه تصمیمی برای ارتقاء ندارد.

سیستم دوربین به کار رفته در آیفون ۱۲ در سال قبل عبارت از یک مجموعه ۷ عنصری از لنز ها می باشد که هر کدام در شرایط خاصی از عکسبرداری به کار خواهد رفت. در این مورد استفاده از لنز واید باعٍث افزایش دریافت نور و کاهش میزان خطاهای تفکیک رنگ می شود.

نسبت به مدل قبلی یعنی آیفون ۱۱  که دارای فاصله کانونی f/1.8  بود، سیستم های جدید دارای دیافراگم با فاصله کانونی f/1.6 هستند. این تحلیل گر ادعا می‌کند که اپل برای ساخت دوربین آیفون های آینده تا سال ۲۰۲۳ از همان نظام سیستم هفت عنصری استفاده خواهد کرد. این در حالی است که مینگ چی کو در گزارش قبلی خود ادعا نمود اپل سیستم لنز تله فوتو را در آیفون ۱۳ ارتقا خواهد داد.

بهر حال در گزارش اخیر خود اظهار می دارد که تامین کننده های ساخت دوربین آیفون انتظار می رود که برای ساخت مجموعه ۷ عنصری دوربین در آیفون های آینده از قبل برنامه‌ریزی نموده‌اند. تحلیلگر کو ادعا می کند که میان شرکت‌های اصلی اپل نظیر لارگان و Genius Electronics رقابت شدیدی از لحاظ قیمت گذاری قطعات وجود دارد که در سال ۲۰۲۱ باید منتظر شدت بیشتری نیز باشیم.

او می گوید جنگ و رقابت قیمتی مابین شرکای اپل تاثیر منفی بر روی میزان سفارش لنز های جدید خواهد داشت. این تحلیلگر در سال قبل پیش‌بینی نمود که آیفون ۱۴ در سال ۲۰۲۲ از لنزهای پریسکوپ استفاده خواهد کرد. در لنزهای پریسکوپ از طراحی خاصی برای در نحوه قرارگیری لنز ها استفاده می شود که بر اساس آن با کمک آینه های ویژه ای در مسیر لنز ها  امکان استفاده از فاصله کانونی بیشتر به وجود می آید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *