میزان ارسال آیپد در کوارتر چهارم ۲۰۲۱ کاهش را نشان می‌دهد اما هنوز اپل پیشتاز بازار تبلت است

میزان ارسال آیپد در کوارتر چهارم ۲۰۲۱ کاهش را نشان می‌دهد اما هنوز اپل پیشتاز بازار تبلت است

میزان فروش آیپد بر اساس گزارش جدیدی از شرکت IDC در طی ماه‌ های آخر ۲۰۲۱ کاهش را نشان می دهد، اما هنوز اپل نسبت به سایر رقبای خود در صحنه بازار تبلت پیشتاز است. در طی گزارش میزان فروش کوارتر اول ۲۰۲۲ اپل اعلام نمود که میزان فروش آیپد این شرکت در حد ۷.۲ میلیارد دلار بوده است که ۱۴ درصد نسبت به سال قبل کاهش را نشان می دهد.

اما تحقیقاتی که شرکت IDC انجام داده نشان می دهد که اپل تنها شرکت نبوده که این کاهش در میزان فروش را تجربه کرده است. بر اساس این گزارش میزان فروش آیپد در سراسر جهان برای کوارتر چهارم ۲۰۲۱  هفده و نیم میلیون واحد بوده است که نسبت به ۱۹ میلیون واحد در سال قبل کاهش نشان می‌دهد. از طرف دیگر این نتیجه نسبت به سایر فروشندگان معتبر تبلت مانند سامسونگ لنووو هوایی چندان هم بد نیست، زیرا که آن ها نیز به ترتیب ۲۱، ۲۵ و ۱۳ درصد کاهش فروش را تجربه کرده اند و تنها شرکتی که در این مورد کاهشی را تجربه نکرده آمازون بوده است که ۱.۳ درصد فروش تبلت هایش رشد را نشان می دهد.

بر اساس این گزارش اپل هم چنان پیشتاز صحنه بازار تبلت با در دست داشتن سهم ۳۸ درصدی می‌باشد که نسبت به سال قبل ۳۶ درصد بوده  دو درصد افزایش سهم بازار را نشان می‌دهد.  نزدیک ترین رقیب اصلی اپل سامسونگ است که ۱۵.۹ درصد سهم بازار را در اختیار دارد و در کنار آن و بعد از آن لنوو با ۱۰ درصد سهم بازار مکان سوم قرار دارد. از طرف دیگر اگر عملکرد یک سال را به صورت کلی در نظر بگیریم اپل با فروش ۵۷ میلیون واحد در سال ۲۰۲۱ توانسته است ۸.۴ درصد رشد را تجربه کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.