مک ‌بوک ایر های آینده از فریم ها و کیبورد های سفید و همچنین چیپ های M2 برخوردار خواهند شد

مک ‌بوک ایر های آینده از فریم ها و کیبورد های سفید و همچنین چیپ های M2 برخوردار خواهند شد

بر اساس اظهارات نشت هنده شناخته شده Dylandkt که سابقه نسبتاً دقیقی در پیش بینی ارائه جزئیات مربوط به طرح های آینده اپل دارد،‌ مک  بوک ایر های نسل بعدی از چندین ویژگی جدید برخوردار خواهند شد که از مدل‌های جدید مک بوک پرو الهام گرفته شده است. بر اساس این ادعا گفته می‌شود که مک بوک ایر های آینده از طراحی کاملا مشابهی با مک بوک پرو های جدید برخوردار خواهند شد، اما دارای بدنه نازک تر و فریم های سفید رنگ دور صفحه نمایش خواهند بود.

این وسایل در گزینه های رنگ های مشابهی با آی مک های ۲۴ اینچی همان طور که برخی شایعات گذشته نیز پیش‌بینی می‌کنند برخوردار خواهند شد. بر اساس ادعای این نشت دهنده رنگ کیبورد در این وسایل جدید نیز با فریم سفید رنگ اطراف صفحه نمایش هماهنگ خوهد بود.‌ علاوه بر این مک بوک ایر های نسل بعدی از کلیدهای با اندازه کامل مشابه با مک بوک پرو های جدید و وب کم ۱۰۸۰ پیکسلی بهره خواهند برد.  اما این وسیله بر اساس این پیش بینی دارای پورت های  SD و HDMI نخواهد بود و فقط از پورت USB-C بهره‌مند خواهند شد.

علاوه بر این پیش بینی می شود که مک بوک ایر های جدید از نسل بعدی های چیپ های اپل سیلیکون یعنی M2 برخوردار باشند اما به نظر نمی رسد که آنها به اندازه چیپ های M1 Pro و M1 Max قدرت مند باشند. شایعات قبلی نشان ادعا می کنند که چیپ های  M2 دارای همان تعداد هسته های پردازشی یعنی هشت هسته،  اما دارای ۱۰ هسته گرافیکی به جای هفت یا هشت هسته کنونی خواهند شد. گفته می‌شود که اپل در حال طراحی یک پاور آداپتور ۳۰ واتی برای این وسایل جدید می باشد  و در ساختار داخلی این وسیله شبیه مک بوک ایر های m1 کنونی برای خنک کنندگی از فن استفاده نخواهد شد.

نشت دیگری نیز ادعا می‌کند که این مک بوک های ایر جدید از بخش ناچ همانند مک بوک پرو های جدید بهره مند خواهند شد. این فرضیه منطقی به نظر می رسد چرا که در مک بوک پرو های جدید نیز برای اعمال بخش وبکم ۱۰۸۰ پیکسلی نیز بخش ناچ اضافه شده است. البته استفاده از استفاده از فریم های سفید رنگ دور نمایشگر  تا حدی طراحی نامتعارف نسبت به آنچه که از اپل تا به حال دیده ایم می باشد.  همینطور گفته می شود که این وسایل جدید ممکن است از نمایشگر های مینی ال ای دی نیز بهره مند شوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.