مک پرو ۲۰۲۲ انتظار می‌رود که از چیپست اینتل Xeon W-3300 استفاده کند

مک پرو ۲۰۲۲ انتظار می‌رود که از چیپست اینتل Xeon W-3300 استفاده کند

شایعه است که مک پرو های آینده از گروه پردازشگرهای اینتل Xeon W-3300 بهره خواهند برد. این در حالی است که اپل در راستای حرکت خود به سمت استفاده کامل از چیپ های اپل سیلیکون تا ۲۰۲۲ قرار دارد.

نشت دهنده معتبری به نام YuuKi_AnS می‌گوید که مک پرو های ۲۰۲۲ از سی پی یو های سری زیون Xeon W-3300 بهره خواهد برد. این در حالی است که بر اساس شایعات و نشت های دیگر اپل قرار است که تا سال ۲۰۲۲ بیشتر و یا تمام محصولات خود را مجهز به چیپ های اپل سیلیکون نماید. گزارشی که توسط منبع خبری WCCFtech منتشر شد نشان می دهد که اپل در سال ۲۰۲۲ احتمالاً این مک پرو ها را با به بازار عرضه خواهد.

البته این ممکن است که در راستای رونمایی این مدل ها،  مک پروی مجهز اپل سیلیکون m نیز به بازار عرضه شود که بتواند پاسخگوی تقاضای گروه‌های مختلفی از کاربران باشد. از طرف دیگر شایع آن وجود دارد که مک پرو های نسل بعدی با پردازشگرهای تحت نام Jade و M1X عرضه خواهند شد.  این مک پرو های اپل سیلیکون می‌توانند حداکثر تا ۴۰ هسته پردازشی و هسته های گرافیکی را ساپورت کند.

نسخه اپل سیلیکون کامپیوترهای مک پرو بنا به گزارشات دارای حجمی معادل نصف حجم مدلهای حال حاضر خواهد بود.‌ بنابراین اپل ممکن است بخواهد به مشتریان که هنوز خواستار چیپ های اینتل می باشند نیز آخرین محصولات خود را بر اساس کامپیوترهای مک پرو ارائه نماید. بر اساس این گزارش کلیه قطعات این مدل مطابق با سلیقه کاربران حرفه‌ای ساخته خواهد شد.

بنابراین ممکن است که هر دو مدل مک پرو در یک سال برای پاسخگویی به سیر متنوعی از مشتریان به بازار عرضه شود. در حالی که هنوز یک سال و نیم به تاریخی مانده است که اپل وعده داده تا کلیه محصولات خود را مجهز به چیپ های اپل کند. اما اپل هنوز تنها چند مدل مک بوک را به بازار عرضه کرده است که از پردازشگرهای سری ام برخوردار هستند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.