مک مینی ۲۰۲۳ با طراحی مشابه با نسل کنونی به بازار ارائه خواهد شد

مک مینی ۲۰۲۳ با طراحی مشابه با نسل کنونی به بازار ارائه خواهد شد

بر اساس اظهارات جدید مینگ چی کو  که پیش بینی های دقیقی را در ارتباط با طرح های اپل تاکنون ارائه نموده است مک مینی نسل بعدی اپل احتمالاً بدون ایجاد تغییرات در طراحی خارجی نسبت به نسل قبلی به بازار خواهد آمد. او در  توییت جدید خود اعلام می‌کند که مک مینی های جدید احتمالاً از همان ساختار طراحی مشابه با مدل‌های کنونی بهره خواهند برد، یعنی همان طراحی بدنه خارجی یک تکه آلومینیومی که اپل برای همه مک مینی های جدید از سال ۲۰۱۰ به کار برده است.

اوایل این هفته مینگ چیکو  اعلام نمود که مک مینی جدید تا سال ۲۰۲۳ به بازار معرفی نخواهد شد البته اظهارات این تحلیلگر در مقابل با پیش‌بینی‌های جان پروسر نشت دهنده شناخته شده قرار می‌گیرد که سال قبل اظهار نمود که اپل در حال ساخت یک مدل کامپیوتر رومیزی کوچک با طراحی کاملاً متفاوت می باشد. تا به حال شایعات بسیار زیادی در ارتباط با احتمال معرفی یک مک جدید در آینده نزدیک توسط اپل منتشر شده است. آخرین مک مینی ارائه شده توسط اپل در نوامبر ۲۰۲۰ بود که با چیپ های سری M1 ارائه شد. اما اما نسخه پیشرفته تر مک مینی که با رنگ خاکستری فضایی به بازار معرفی شد هنوز از چیپ های اینتل از سال ۲۰۱۸ بهره می برد.

با توجه به آنکه اپل در سال های اخیر در تلاش برای مجهز نمودن کامپیوترهای خود به چیپ های اپل سیلیکونی بوده است، بسیار منطقی به نظر می رسد که در سال‌های آینده به ترتیب شاهد اعمال این چیپ های جدید به کامپیوترهای مک مینی اپل نیز باشیم. منبع خبری ۹to5Mac نیز اخیراً اشاره نمود که اپل در ابتدا قصد داشته که یک نسخه بسیار پیشرفته از مک مینی با چیپ های M1 Pro و M1 Max را به بازار ارائه کند. اما این طرح ها به سبب رونمایی  مک استودیو در حال حاضر متوقف شده است. به هر حال هنوز اعتقاد بر این است که اپل در آینده نزدیک مدل های مک مینی جدید با چیپ های M2 را به بازار ارائه خواهد کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.