مک بوک پرو ۱۴ اینچی با CPU هشت هسته ای ۲۰ درصد نسبت به مدل های ۱۰ هسته‌ای در تست بنچمارک آهسته تر ظاهر شد

مک بوک پرو ۱۴ اینچی با CPU هشت هسته ای ۲۰ درصد نسبت به مدل های ۱۰ هسته‌ای در تست بنچمارک آهسته تر ظاهر شد

اولین نتایج تست های بنچمارک دقیق برای مک بوک های ۱۴ اینچی که دارای ۸ هسته جدای چیپ M1 Pro هشت هسته ای می باشند در وب منتشر شد و مشخص ساخت که مدل های ۸ هسته ای ۲۰ درصد نسبت به مدل‌های ۱۰ هسته ای در عملکردهای مالتی کور یا چند هسته‌ای آهسته تر عمل می کنند.

مدل های ۱۰ هسته ای دارای ۸ هسته قدرتمند پردازشی و دو هسته ای کم مصرف در حالی که مدل‌های هشت هسته‌ای دارای شش هسته پردازشی پرقدرت و دو هسته کم مصرف می باشند. نتایج بنچمارک برای مک بوک پرو های برای ۱۴ اینچی ۸ هسته‌ای در تست چند هسته‌ای امتیاز ۹,۹۴۸ را نشان می‌دهد  که تقریباً ۲۰ درصد کمتر از میزان امتیاز چند هسته ای برای مک بوک پرو های مجهز به چیپ های ۱۰ هسته ای چند هسته ای با امتیاز ۱۲۷۰۰ می باشد.

توجه داشته باشید که این نتایج تنها مربوط به یک آزمایش می باشد و برای گرفتن نتیجه گیری نهایی و دقیق تر احتیاج به تست های بیشتری وجود دارد. برای اندازه‌گیری میزان عملکرد تک هسته‌ای چیپ‌های M1 Pro هشت هسته‌ای تقریباً امتیاز مشابهی را با عملکرد چیپ های M1 ، M1 Pro و  M1 Max  را نشان می دهد. برای عملکرد چند هسته ای چیپ  M1 Pro هشت  هسته‌ای ۳۰ درصد سریع تر از چیپ  ام یک خودش را نشان داد.

نتایج تست گیک‌بنچ را به صورت زیر می توانید مشاهده کنید:

 

• M1 (8-core) Single: 1742 Multi: 7582

• M1 Pro (8-core) Single: 1767 Multi: 9948

• M1 Max (10-core) Single: 1764 Multi: 12380

 

مدل پایه مک بوک پرو های ۱۴ اینچی با چیپ M1 Pro دارای قیمت ۱۹۹۹ دلار می باشد و مشتریان می توانند این پیکربندی را تنها با پرداخت ۲۰۰ دلار  اضافه بها به چیپ M1 Pro  با ۱۴ هسته گرافیکی ارتقا دهند. مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید از روز دوشنبه گذشته برای سفارش در دسترس قرار گرفتند و در سه شنبه این هفته که ۲۶ اکتبر می باشد زمان آغاز فروش و ارسال رسمی محصول باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.