مک بوک پرو ها و آیفون های آینده دارای لولاهایی خواهند بود که می تواند به طور خودکار انعطاف پذیری آن را تنظیم کند

مک بوک پرو ها و آیفون های آینده دارای لولاهایی خواهند بود که می تواند به طور خودکار انعطاف پذیری آن را تنظیم کند

اپل می خواهد که مک بوک پرو ها و آیفون های تاشو آینده بتوانند در زمان باز شدن توسط کاربر به راحتی هرچه بیشتر باز شوند و همین طور بتوانند استحکام صفحه‌ نمایش را نیز به خوبی حمایت کرده و در ادامه بر اساس نیاز کاربر به طور خودکار انعطاف پذیری خود را تنظیم نماید.

بر اساس پتنت جدیدی که توسط اپل به تازگی به ثبت رسیده است به کاربردهای جدیدی برای لولاها اشاره شده است. اپل قبل از این نیز پتنت های زیادی را برای استفاده لولا ها در کیبوردهای آیپد و همینطور در اپل کار منتشر ساخته است. اما حالا در این پتنت به خصوص بر دو فاکتور مهم یعنی انعطاف پذیری و همین طور استحکام در وسیله های بزرگ تر مانند لپ تاپ ها و شاید آیفون های تاشو اشاره می شود.

در پتنت جدیدی که تحت عنوان ” وسیله‌ های الکترونیک با لولا های قابل تنظیم”  نام‌گذاری شده است، بخشی از پتنت های قبلی اپل را در بر می گیرد که در ارتباط با لولا های احتمالی بکار رفته در مک بوک پرو ها به راهکارهایی اشاره می‌ کند. در این مورد با استفاده از حس گرهای ویژه می توان مقاومت لوله ها را نسبت به تا شدن در حالت های مختلف تنظیم نمود.  همینطور حسگر ها می توانند وسیله تاشوی مورد نظر را در زاویه مورد دلخواه کاربر قفل نموده تا کاربر بتواند در زاویه مورد نظر خود  از وسیله استفاده کند.

قبل از این نیز در مورد مدل های مک بوک پرو تاشو و نیز اپل پتنت هایی را ارائه نموده است اما در آن ها تنها در مورد نحوه طراحی و مکانیزم آنها توضیحاتی داده نشده است. در این پتنت آمده است که وسایل الکترونیکی تاشو با قابلیت تنظیمی خودکار می‌تواند از یک لایه پلیمری الکترواکتیو ساخته شوند که می تواند فشار میان دو لایه سر خورنده روی هم را تنظیم کند که همین امر می‌تواند عمل تاخوردگی را در حالت های مختلف حمایت کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *