مک بوک پرو های ۱۶ اینچی با چیپ M1 Max دارای قابلیت های های پاور برای عملیات های پردازشی سنگین خواهند شد

مک بوک پرو های ۱۶ اینچی با چیپ M1 Max دارای قابلیت های های پاور برای عملیات های پردازشی سنگین خواهند شد

بر اساس ادعای اپل  مک بوک پرو های جدید ۱۶ اینچی با چیپ M1 Max اپل سیلیکون از ویژگی جدید به نام High Power Mode برای اجرای برنامه پردازشی سنگین برخوردار خواهند شد. یکی از توسعه دهندگان به نام Steve Mose ویژگی High Power Mode را در سیستم‌ عامل ‌بتای macOS Monterey برای اولین بار کشف نمود و اپل حالا تایید می کند که این ویژگی به زودی در پیکربندی های فوق پیشرفته این وسیله اضافه خواهد شد.

این تنظیم جدید در جهت متضاد با قابلیت Low Power Mode عمل می کند که وظیفه آن کاهش عملکرد سیستم برای صرفه جویی در مصرف باتری می باشد. این قابلیت جدید فقط در مک بوک پرو های ۱۶ اینچی با چیپ M1 Max اضافه خواهد شد، بنابراین مک بوک پرو های ۱۴ اینچی و یا مدل هایی با چیپ M1 Pro از این ویژگی برخوردار نخواهند شد. نوشته هایی که همراه با سیستم عامل بتای macOS Monterey آمده است اینطور می گوید که این قابلیت می تواند عملکرد های پردازشی را برای وظیفه های سنگین و عملیات های پردازشی پرحجم بهبود رسانی کند.

البته این عمل باعث افزایش صدای فن به کار رفته در سی پی یو ها خواهد شد. به عنوان مثال وقتی کاربران بخواهند فایل های بسیار بزرگ را رندر کنند و یا از برنامه های گرافیکی سنگین استفاده کنند احتیاج به تقویت قدرت پردازشی دارند که این قابلیت در آن زمان به کار می آید. مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی هر دو از ساختار خنک کنندگی بهبود یافته بهره می برند اما اپل می گوید که فن های جدید به روز رسانی شده برای اعمال معمولی و روزانه کاربران احتیاج به فعالیت نخواهند داشت. امتیاز های گیک‌بنچ چیپ های جدید اپل سیلیکون M1 Pro  و  M1 Max نیز در هفته اخیر نشان داد که این چیپ ها دارای عملکردی سه برابر سریع تر از چیپ های ام یک برای انجام فعالیتها و پردازش‌های گرافیکی عمل خواهند کرد و در تست چند هسته ای چیپ های اخیر قادرند دو برابر چیپ های M1 سریع تر عمل کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.