مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید انتظار می رود دارای قدرت پردازشی یکسانی باشند

مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید انتظار می رود دارای قدرت پردازشی یکسانی باشند

بر اساس ادعای یک نشان دهنده مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید هر دو دارای پردازشگر های یکسان m1x خواهند بود که از قدرت پردازشی یکسانی برخوردار هستند. مشتریان اپل از قبل با قابلیت های پردازشی های نسل جدید چیپ هاآشنا هستند می دانند که دارای قدرت سرعت سریع تر و قابلیت های گرافیکی بهتری نسبت به مدل های مک بوک پرو های نسل قبلی می باشد.

اما تاکنون‌ معمولاً مک‌بوک ‌پرو های بزرگتر دارای قابلیت های پردازشی سریعتر و گرافیکی بهتری بوده اند، اما بر اساس ادعای این نشان‌دهنده چنین چیزی در مورد مک بوک پرو های جدید صدق نمی کند. بر اساس ادعای این نشت دهنده هر دو مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید از عملکرد یکسانی برخوردار خواهند بود زیرا هر دوی این مدل ها از چیپ های M1X استفاده خواهند کرد. بنابراین با توجه به این اظهارات با توجه به اینکه چیپ های جدید اپل سیلیکون از قدرت پردازش گرافیکی خوبی برخوردارند از گرافیک های مجزا برای آنها استفاده نخواهد کرد.

اگر حرف این نشت دهنده درست باشد مک بوک پرو های جدید از لحاظ عملکردی با یکدیگر یکسان بوده و تنها تفاوت آنها از لحاظ اندازه فیزیکی آنها می باشد که البته این اضافه بهایی است که شاید بر عهده مشتری قرار گیرد. علاوه بر این این نشت دهنده به خریداران یادآور می شود که انتظار داشته باشند که قیمت مک بوک های ۱۴ اینچی نسبت به مدل های ۱۳ اینچ از افزایش قیمت قابل توجهی برخوردار شود.

بر اساس گزارشات قبلی پیش بینی می شود که مک بوک پرو های جدید به عنوان بخشی از مراسم رونمایی پاییزه اپل در رویدادی جداگانه معرفی شوند.  البته با علی رغم گزارش هایی که در ارتباط با کمبود چیپ ها برای تولید این کامپیوتر ها مطرح بوده است،  اما گزارشات می گویند که این مدل ها قبل از پایان ۲۰۲۱ برای خرید آماده خواهند شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.