مک بوک پرو های جدید قادرند تا سه برابر روشنایی برای محتوای HDR تولید کنند

مک بوک پرو های جدید قادرند تا سه برابر روشنایی برای محتوای HDR تولید کنند

مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید از نمایشگر های HDR مجهز به تکنولوژی بک لایت مینی ال ای دی برخوردار می باشند و بر اساس آنچه که در وبسایت اپل آمده است آنها قادرند که تا سه برابر روشنایی بیشتری را نسبت به مدل‌های نسل قبلی ایجاد کنند، اگر چه این مقدار افزایش مقدار روشنایی محدود به محتوای اچ دی آر می شود.

مک بوک پرو های جدید قادرند تا ۱۰۰۰ نیت روشنایی ثابت تولید کنند و تا حد ماکزیمم ۱۶۰۰ روشنایی تولید کنند، در حالی که مدل های قبلی فقط می توانستند تا حد ۵۰۰ روشنایی ایجاد کنند. در ارتباط با نمایشگر های Pro Display XDR  نیز مقدار افزایش روشنایی محدود محتوای HDR می‌شود، اما برای محتوای معمولی SDR  مقدار روشنایی حداکثر تا ۵۰۰ نیت می باشد.

اپل می‌گوید که مک بوک پرو های جدید دارای صفحه نمایشگر های پیشرفته می باشد که قادر هستند نسبت کنتراست یک در یک میلیون را ارائه کنند و  علاوه بر این قادرند تا یک میلیارد رنگ را حمایت کنند.

به مانند اپل آیپد پرو صفحه نمایش مک بوک پرو های جدید از تکنولوژی پروموشن برخوردار می باشند که این بدان معنی است که آنها قادرند نرخ تازه سازگار را در دامنه میان ۲۴  هرتز و ۱۲۰ هرتز حمایت کنند.  این عمل در نهایت باعث می‌شود که در هنگام اسکرولینگ، تماشای ویدیو و بازی های گیم کاربر تجربه روان تری را داشته باشد.

بهبود رسانی انجام شده در صفحه ‌های نمایش به عنوان بخشی از روند به‌روزرسانی در مک بوک پرو های جدید می باشد و در کنار آن اپل نسل چیپ های نسل بعدی خود را نیز در این وسایل به نام های M1 Pro و M1 Max به کار برده است. از طرف دیگر این وسائل های جدید قادرند تا ۱۰ ساعت عمر باتری داشته باشند. علاوه بر این اپل به تقاضای بسیاری از کارمندان و کارشناسان پورت‌های hdmi، اسلات اس دی کارت و پورت ماگسیف را نیز دوباره به این وسایل بازگردانده است. مشتریان از امروز می توانند برای سفارش مک بوک پرو جدید اقدام کنند و از تاریخ ۲۶ اکتبر یعنی تاریخ آغاز فروش این محصول به تدریج به دست مشتریان خواهد رسید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.