مک بوک پرو های اپل سیلیکون ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید در دست تولید می باشند

مک بوک پرو های اپل سیلیکون ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید در دست تولید می باشند

یک گزارش جدید ادعا می‌کند که اپل چندین مدل مک جدید شامل مک مینی جدید با طراحی تازه و همینطور مک بوک ایر و مک بوک پرو در تابستان امسال معرفی خواهد نمود.

اپل قبل از این نیز اعلام نموده بود که در طی یک حرکت دو ساله قصد دارد کلیه محصولات خود را تا حد امکان به چیپ‌های اپل سیلیکون مجهز کند و تا به حال نیز توانسته است نسل دو  مدل مک m1 جدید را معرفی نماید. گزارش جدیدی ادعا می‌کند که مدل‌های جدید مک بوک پرو m1 در تابستان ۲۰۲۱ به بازار خواهند آمد. تا پایان سال نیز پیش‌بینی می‌شود مدلهای جدید مک بوک ایر m1  رونمایی شوند.

بر اساس گزارش بلومبرگ اپل قصد دارد که مک بوک پرو ها را با دو گزینه از لحاظ پردازش گرهای مختلف را ارائه کند. این پردازشگرها تحت کدهای رمزی Jade C-Chop و Jade C-Die نام‌گذاری شده‌اند که هر دو دارای ۸ هسته پر قدرت و ۲ هسته کم مصرف هستند.

این پردازشگر های ۱۰ هسته ای بر اساس هسته های گرافیکی ۱۶ و ۳۲ تایی تقسیم بندی خواهند شد. بلومبرگ می‌گوید که پردازش گر های جدید از نوچرال انجین توسعه یافته و همینطور بهبود رسانی شده برخوردار خواهند بود.

حافظه رم و پورتها:  دو مدل‌های مک جدید بر اساس گزارشات با طراحی جدید معرفی خواهند شد و دارای پورت های برای شارژر ماکسیف، HDMI و SD card می‌باشند. این دو مدل گفته می‌شود که هر دو دارای ۶۴ گیگابایت رم بوده که این نسبت به مدل‌های کنونی با ۱۶ گیگابایت ارتقاء بسیار گسترده محسوب می شود.

همینطور این مدل های جدید دارای پورت های بیشتر تاندربولت می باشند. بر اساس گزارش بلومبرگ قرار است که نسل بعدی پردازشگرهای ام یک دارای هسته های پردازشی یکسانی باشند اما دارای سرعت بیشتری خواهند بود. هم چنین آنها از لحاظ هسته‌های گرافیکی نیز از هسته های ۷ و ۸ ارتقا یافته و دارای ۹ و ۱۰ هسته خواهند بود. اما هنوز هیچ گونه زمان‌بندی مشخصی از جانب اپل در مورد رونمایی این مدل های جدید ارائه نشده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.