مک بوک پرو های آینده ممکن است از نمایش گر های مینی ال ای دی با نرخ تازه ۱۲۰ هرتزی بهره مند شوند

مک بوک پرو های آینده ممکن است از نمایش گر های مینی ال ای دی با نرخ تازه ۱۲۰ هرتزی بهره مند شوند

اپل امروز اعلام نمود که مراسم دیگری را در دوشنبه هفته آینده به نام Unleashed در ۱۸ اکتبر برگزار خواهد نمود. به نظر می‌رسد که این مراسم بیشتر بر روی معرفی مک بوک پرو های جدید که زمان زیادی این است که انتظار به‌روزرسانی آنها می‌رود باشد.

شایعات بسیار متعدد و هیجان انگیزی در ارتباط با مک بوک پرو های جدید منتشر شده است، اما امروز کارشناس پنل های صفحه نمایش به نام راست یانگ نوشته ای را به اشتراک گذاشت و آن این بود که مک‌بوک‌پرو های آینده می‌توانند از نرخ تازه ۱۲۰ هرتزی برخوردار شوند. او گفت که مک‌بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی با نمایشگرهای مینی ال ای دی ۱۲۰ هرتزی ارایه خواهند شد.

شایعات بسیار زیادی در ارتباط با احتمال به‌کارگیری نمایشگرهای مینی ال ای دی قبل از این نیز منتشر شده است اما او در این مورد مصر است که این خبر  کاملا تایید شده و واقعی می باشد. او ادعا می‌کند که اپل برای مک بوک پرو های جدید از همان تامین کننده های پنل نمایشگری که برای آیپد پرو استفاده کرده است بهره می گیرد.

اگر چه او می گوید که تکنولوژی مینی ال ای دی به طور حتم در نمایشگرهای مک بوک های آینده به کار خواهد رفت اما در ارتباط با به کارگیری نرخ تازه ۱۲۰ هرتزی چندان اطمینان ندارد. تکنولوژی پروموشن تا به حال برای آیپد و آیفون ۱۳ پرو به کار رفته است، بنابراین جای تعجب ندارد که آن را در مک بوک پرو ها نیز ببینیم. تکنولوژی پروموشن قابلیت حمایت از دامنه متنوعی از نرخ‌های تازه صفحه نمایش را از ۲۴ تا ۱۲۰ هرتز دارد. حداکثر نرخ تازه باعث می شود که در هنگام اسکرولینگ و گیمینگ تجربه روان تری را برای کاربر به وجود آورد. همینطور استفاده از نرخ تازه تغییر پذیر اجازه می دهد که نمایشگر بتواند در جاهایی که نرخ تازه بالا نیاز نیست از نرخ‌های پایین استفاده کرده و مصرف باتری صرفه جویی شود.

علاوه بر این مارک گورمن پیش بینی می کند که مک بوک های جدید بزرگ ترین تغییرات خود را از سال ۲۰۱۶ خواهند پذیرفت و علاوه بر آن اپل از نسخه جدید چیپ‌های ام یک به نام m1x سریع تر می باشد استفاده خواهد کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.