مک بوک پرو آینده مجهز به کارت خوان  SD  و پورت های HDMI می شوند

مک بوک پرو آینده مجهز به کارت خوان  SD  و پورت های HDMI می شوند

بر اساس تحلیل ها و پیش‌بینی‌های تحلیل گر شناخته شده مینگ چی کو، حداقل دو مدل مک بوک پرو انتظار می‌رود در نیمه دوم ۲۰۲۱ به بازار معرفی شوند که دارای کارت خوان SD و همینطور پورت HDMI می‌باشند.

این تحلیل گر با اضافه نمودن برخی جزئیات به پیش‌بینی‌های قبلی خود در یادداشتی به سهامداران در روز سه شنبه نوشت که مک بوک پرو های جدید از لحاظ طراحی خارجی تغییرات عمده‌ای را متحمل خواهند شد و همین طور برای اتصال با لوازم جانبی خارجی نیز گزینه های زیادی به آنها اضافه شده است.

اپل در طول شش سال گذشته شروع به کاهش گزینه های پورت ها و اتصالات مربوط به لوازم جانبی و محدود کردن آنها به USB-C و Thunderbolt 3 نمود و از این لحاظ بیشتر کاربران مجبور بودند برای اتصال دوربین و یا سایر لوازم جانبی خود به مک بوک ها از دانگل های مبدل استفاده کنند.

آخرین باری که مک‌بوک‌پروها دارای کارت خوان SD و پورت HDMI بودند به سال ۲۰۱۵ بر می گردد.  شرکت Genesys Logic که به طور اخص از تامین کننده های اصلی کنترلر های SD می باشد، بر اساس نظر تحلیل گر کو قرار است برای محصولات آینده اپل نقش عمده‌ای را ایفا خواهد کرد.

از این لحاظ پیش بینی می شود که مک های پرو های آینده از پروتکل USB 4.0 برخوردار باشند. در گزارشی که این تحلیل گر در ماه گذشته ارائه داد او پیش بینی نمود که اپل مک بوک پرو های مجهز به صفحه نمایش مینی ال ای دی ۱۴ اینچ و ۱۶ اینچ را به بازار ارائه خواهد داد و آنها از لحاظ شکل ظاهری دارای لبه های مسطح می باشند که بتواند با آخرین محصولات اپل نظیر آخرین مدل های آیپد پرو همخوانی داشته باشند.

بر این اساس نیز آخرین مدل های آیفون ۱۲ نیز از این زبان طراحی جدید پیروی کرده اند. براساس نظر این تحلیل گر پیش‌بینی می‌شود که مک بوک پرو های جدید در کوارتر سوم امسال به بازار ارائه شوند.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *