مک بوک ایر و مک بوک پرو با چیپ های M2 در حال آمادگی برای رونمایی تا آخر امسال می باشد

مک بوک ایر و مک بوک پرو با چیپ های M2 در حال آمادگی برای رونمایی تا آخر امسال می باشد

بر اساس گزارش جدیدی از ۹to5Mac اپل در حال توسعه پردازشگر نسل بعدی برای چیپ های M1 می باشد که انتظار می‌رود به عنوان M2 نام بگیرد. چندین شایعه مختلف قبل از این نیز اعلام نمودند که این چیپ ها قرار است در ماشین هایی از قبیل مک بوک ایر و یا مدل های جدید مک بوک پرو ۱۳ اینچی به کار برود. در گزارش جدیدی که امروز توسط منبع خبری ۹to5Mac به منتشر شد به گونه‌ای شایعات قبلی را به هم متصل می کند.

بر اساس این گزارش ادعا می شود که اپل قرار است تا آخر امسال مک بوک ایر و مک بوک پرو های ۱۳ اینچی با چیپ های M2 را معرفی کند. اما در این مورد منبع خبری از ۹to5Mac یادآور می‌شود که ادعای تحلیلگر شناخته‌شده مینگ چیکو که عقیده دارد مک‌ بوک ‌ایر های نسل بعدی به احتمال زیاد از چیپ های سری M1 استفاده خواهند کرد ناصحیح می باشد. در این مورد منبع خبری ۹to5Mac ادعا می کند که اپل به احتمال زیاد پسوند پرو را از مک بوک های ۱۳ اینچی حذف خواهد نمود و به طور کلی آنها را با نام مک بوک نامگذاری خواهد کرد. قابل ذکر است که اپل این کار را قبلا نیز انجام داده است.

علاوه بر این مطابق پیش‌ بینی ‌های تحلیلگر بلومبرگ مارک گورمن ادعا می شود که مک بوک پرو های  جدید به طور کامل از طراحی متفاوتی برخوردارند شد. این تحلیلگر همچنین جزئیاتی در ارتباط با چیپ های سری M2 آشکار می‌کند که این چیپ ها دارای ۸ هسته عملکردی به مانند چیپ های M1  ۹ هسته گرافیکی خواهند بود.  اما در مورد تاریخ دقیق رونمایی مک بوک پرو های اپل با چیپ های سری M2  این گزارش اشاره‌ای به آن نشده است، اما انتظار می‌رود در ماه های بعدی جزئیات بیشتری در این مورد به دست آید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.