مک بوک ایر جدید با چیپ m۱ مک بوک پرو ۱۶ اینچی را در تست سرعت بنچمارک جا گذاشت

مک بوک ایر جدید با چیپ m۱ مک بوک پرو ۱۶ اینچی را در تست سرعت بنچمارک جا گذاشت

اولین مک های اپل سیلیکون در آستانه رسیدن به دست مشتری ها می باشد و بر این اساس اولین تست های بنچمارک مشخص می‌سازد که چیپ‌های m۱ جدید کلیه مک های مجهز به چیپ اینتل را در تست سرعت و عملکرد جا می گذارد.

نتایج حاصل از تست گیک بنچ Geekbench  بر روی مک بوک ایر  ۱۰.۱ اینچی جدید مجهز به چیپ M1 مشخص می سازد این وسیله قادر است در آزمایش تک هسته‌ای امتیاز ۱۶۸۷ و در آزمایش تست چند هسته‌ای امتیاز ۷۴۳۳ را به دست آورد. لازم به ذکر است که پردازش گر ۸ هسته‌ای مک بوک ایر مورد آزمایش دارای سرعت ۳.۲ گیگاهرتز می‌باشد.

بر این اساس اگر این نتایج را با ارقام حاصل از مک‌های نسل قبلی مقایسه کنیم مشخص می‌ شود که چیپ M1 می تواند از تمام مک های قابل حمل نظیر مک‌ بوک‌ پرو ها و همین طور کلیه مدل های مک مینی و برخی از مدل های آی مک در تست سرعت پیشی گیرد.

به عنوان مثال مک بوک ایر جدید با چیپ m۱ حتی توانست مک‌ بوک پرو های اواخر ۲۰۱۹ مجهز به چیپ اینتل Core i9-9980HK  را که دارای سرعت ۲.۴ گیگاهرتز می‌باشند را نیز از لحاظ عملکرد و سرعت جا بگذارد. لازم به ذکر است بر اساس این نتایج هنوز تایید نشده مک بوک ایر مورد آزمایش قرار گرفته مجهز به ۸ گیگ رم با سیستم عامل macOS 11.0.1 بود.

اپل با معرفی چیپ M1 در مراسم های اپل سیلیکون اولین های ساخت اپل را به عنوان شروع یک حرکت انتقالی از اینتل به سمت استفاده از چیپ های اپل سیلیکون معرفی نمود. اگر این تست و نتایج آن کاملاً درست باشد پردازشگر های اپل سیلیکون از لحاظ مصرف باتری بطری و میزان گرمادهی و همین طور قدرت عملکرد می تواند در بازار قطعات نیمه هادی تحول عظیمی محسوب شود.

در مراسم رونمایی اخیر اپل از ذکر هر گونه جزئیات فنی در مورد چیپ های جدید خود خودداری نموده و فقط به این بسنده کرد که این چیپ ها دو برابر سریع‌تر از پردازشگر های قدرتمند PC می باشند و همین طور پردازنده گرافیکی الحاق شده با چیپ M1 تا حد دو برابر عملکرد بیشتری را در مقایسه با گزینه های موجود در بازار نشان می دهد.

منبع

1 نظر در مورد “مک بوک ایر جدید با چیپ m۱ مک بوک پرو ۱۶ اینچی را در تست سرعت بنچمارک جا گذاشت

  1. اشتراک ها: بنچمارک Rosetta 2: اپل سیلیکون M1 سریع تر از هر مک دیگر در تست تک هسته‌ای | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.