مک بوک ایر۱۳ اینچی و مک بوک پرو ۱۶ اینچی اولین مک های اپل سیلیکون خواهند بود

مک بوک ایر۱۳ اینچی و مک بوک پرو ۱۶ اینچی اولین مک های اپل سیلیکون خواهند بود

بر اساس گزارشات اولین کامپیوتر های مک اپل سیلیکون که قرار است در مراسم ۱۰ نوامبر معرفی شوند مک بوک پرو ۱۳ و ۱۶ اینچی و مک بوک ایر ۱۳ اینچی خواهند بود. 

چند روز پیش اپل تایید نمود مراسم ویژه ای را در ۱۰ نوامبر برای معرفی بخش دیگری از محصولات خود برگزار خواهد نمود. آنچه بیشتر از هر محصول دیگری احتمال می رود معرفی شوند مک های اپل سیلیکون هستند ولی اینکه کدام یک مدل های مک اولین چیپ های اپل سیلیکون را دریافت کنند هنوز نامشخص است.

به گزارش اخیر بلومبرگ اپل سه مدل مک بوک را برای چیپ های اپل سیلیکون در نظر گرفته است: مک بوک پرو ۱۳ اینچی،  مک بوک های ۱۶ اینچی و مک بوک ایر ۱۳ اینچی. این مدل ها به نظر می رسد علاوه بر مجهز شدن به چیپ های ساخت اپل دچار تغییرات اساسی در شکل ظاهری نشوند. چیپ های جدید اپل انتظار می‌رود که داری مصرف باتری کمتر و عملکرد بهتر بوده و بتوانند با سایر محصولات در اکوسیستم اپل با سازگاری بیشتری هماهنگ شوند.

چندی پیش نیز نشت دهنده معروفی این طور ادعا نمود که اپل مدل مک بوک ایر ۱۳ اینچی را برای کامپیوتر های اپل سیلیکون خود در نظر گرفته است که به احتمال زیاد این دو مدل مک بوک ایر و مک بوک پرو می باشند. تحلیل گر به نام مینگ چی کو که ارتباط بسیار نزدیکی با چرخه محصولات اپل دارد این طور پیش بینی نمود که اولین مک های اپل سیلیکون مک بوک ایر۱۳ اینچی می باشند و همچنین پیش بینی نمود که مدل ۱۶ اینچی با چیپ در اوایل ۲۰۲۱ به بازار خواهد آمد.

بر اساس منابع بلومبرگ به نظر می رسد که سه مدل یادشده در مراسم ۱۰ نوامبر رونمایی شده اما تاریخ به بازار آمدن آنها با همدیگر متفاوت باشند. در بخش دیگری از این گزارش آمده است که اپل در حال ساخت آی مک اپل سیلیکون نیز می باشد که نسبت به آی مک های کنونی بسیار کوچک تر می باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.