مودم ۵G  ساخت اپل جدای از چیپ های سری A ساخته خواهد شد و در آیفون های ۲۰۲۳ مورد استفاده قرار خواهد گرفت

مودم ۵G  ساخت اپل جدای از چیپ های سری A ساخته خواهد شد و در آیفون های ۲۰۲۳ مورد استفاده قرار خواهد گرفت

بر اساس آخرین گزارش‌ها از منابع خبری دیجی تایمز اپل شایع است که مودم های ۵ جی ساخت خود را در سال ۲۰۲۳ برای  مدل های آیفون خواهد ساخت که بر اساس این گزارش این مودم‌ ها با چیپ های سری A الحاق نخواهد شد.

در گزارشی که امروز صبح منتشر شد دیجی تایمز اظهار می کند که ۲۰۲۲ آخرین سالی خواهد بود که مودم های کوالکوم در گوشی های آیفون به کار خواهد رفت. بنابراین انتظار می‌رود که آیفون‌ها از آن زمان به بعد از مودم های ساخت اپل استفاده کنند. مودم های ۵ جی که اپل آن ها را خواهد ساخت قرار است که تا ۲۰۲۳ در مدل های آیفون جدید به کار رود  که بطور الحاقی با چیپ های سری A ساخته نخواهد شد و شایع است که این مودم ها تحت نام A17 عنوان گذاری شوند.

این نوع استراتژی در جهت مقابل با گوشی های آندروید قرار دارد که بیشتر از مودم های الحاقی در آنها استفاده می شود. این مودم ها با پردازش گر های سلولی در داخل چیپ اصلی به گونه ای تعبیه می‌شوند. شرکت TSMC که تامین‌کننده تایوانی اپل برای ساخت چیپ ها می باشد امید بر این است که این مودم های ۵ جی را برای اپل را تامین کند. در این مورد در اوایل این هفته شرکت کوالکوم اظهار نمود که انتظار دارد در سال ۲۰۲۳ تا ۲۰ درصد مودم های اپل را تامین کند و این بدان معنی خواهد بود که اپل ۸۰ درصد مودم های ۵ جی خود را برای آیفون های ۲۰۲۳ تامین خواهد کرد.

غیر منطقی نخواهد بود که فکر کنیم ۲۰ درصد باقی مانده که توسط شرکت کوالکام قرار است برای ساخت مودم هایی تامین شود برای وسایل غیر پیشرفته اپل در آیفون های معمولی این شرکت در سال ۲۰۲۳ به کار گرفته خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.