مودم ۵G اپل می‌تواند در آیفون های ۲۰۲۳ به کار رود

مودم ۵G اپل می‌تواند در آیفون های ۲۰۲۳ به کار رود

بر اساس گفته‌های تحلیل گر شناخته شده مینگ چی کو اپل تا سال ۲۰۲۳ می تواند مودم های ساخت خود استفاده کند.  این تحلیل گر در یادداشتی به سهام داران پیش‌بینی می‌کند که چیپ های ۵G اپل می تواند در آیفون های سلولار ۲۰۲۳ بکار روند. اما او همچنین خاطر نشان می سازد که ممکن است به دلیل برخی تاخیر ها این زمان کمی به تعویق بیافتد.

او در این مورد بیان می‌کند که ما پیش‌بینی می‌کنیم آیفون ها در سال ۲۰۲۳ بتوانند مودم ساخت خود خود را دارا باشند. از آنجایی که فروش گوشی های ۵G  اندرویدی همچنان هنوز بازار خود را آنچنان که باید پیدا نکرده است, شرکت کوالکام بیشتر برای نسخه های نسل فورجی سفارشات بیشتری را دریافت می‌کند تا بتواند سفارشات مربوط به اپل را به گونه ای جبران کند.

این تحلیل گر قبلا نیز پیش بینی کرده بود که مودم های ساخت اپل تا سال ۲۰۲۲ جانشین مودم های ۵G کوالکام خواهند شد. در سال ۲۰۱۹ نیز گزارش هایی در ارتباط با تلاش های اپل برای ساخت مودم های خود در سطح وب منتشر شد. در همان زمان بود که اپل هم چنان از چیپ های اینتل به عنوان منبع اصلی خود استفاده می‌کرد. اما منابع متصل به چرخه های تامین کنندگان ادعا می کند که اپل در حال شتاب بخشیدن به ساخت چیپ های مودم های ساخت خود می باشد که بتواند آن را هرچه زودتر جایگزین مودم‌های ۵G اینتل و یا کوالکم کند.

اما شرکت اینتل بعد از آنکه اپل و کوالکام وارد نزاع قانونی بر سر استفاده از لایسنس های مربوط به چیپ های سلولار شده‌اند، از صحنه ساخت مدل های موبایلی کناره گیری نمود. همانجا بود که اپل پتنت های عمده مربوط به ساخت مودم را از اینتل خریداری کرد تا بتواند آنها را در پروژه های آینده به کار برد.  پس از آن بود که کوالکوم برای بار دوم به عنوان یکی از تامین کننده های چیپ های اپل در صحنه قرار گرفت و در حال حاضر نیز چیپ های مودم مربوط به آیفون، آیپد و اپل واچ را شرکت کوالکام تامین می کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *