مهندس اپل Kevin Lynch توضیح می دهد که آیدی ها چگونه در سیستم عامل watchOS 8 در اپل واچ کار می کنند

مهندس اپل Kevin Lynch توضیح می دهد که آیدی ها چگونه در سیستم عامل watchOS 8 در اپل واچ کار می کنند

با به روز رسانی های جدید iOS 15 و watchOS 8 اپل به کاربران آمریکایی اجازه می دهد که بتوانند آیدی های ملی و همین طور آیدی گواهینامه رانندگی را در اپلیکیشن والت خود اضافه کنند که در این صورت دیگر نیازی به نشان دادن آیدی های فیزیکی نیست.

معاون بخش تکنولوژی اپل Kevin Lynch در مصاحبه‌ای که اخیراً با یاهو فاینسس انجام دهده توضیح می‌دهد که این آیدی ها چطور کار می کند و اپل در آینده می خواهد این قابلیت ها را گسترش دهد. البته لازم به ذکر است که این پروژه در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و کاربران در برخی از ایالت ها در زمان حاضر قادر خواهند بود که آیدی کارت های خود را به اپلیکیشن ولت اضافه کنند.

اپل هنوز جزئیات جدیدی در مورد این که چه موقع قرار است ایالت های دیگر نیز این قابلیت را پیداکند نداده است. همچنین قصد دارد همکاری با سازمان TSA فراهم بیاورد که کارت های آیدی دیجیتالی بجای کارت های فیزیکی بکار رود.

کیوین لینچ در مصاحبه خود می‌گوید که ما هنوز در مراحل ابتدایی این پروژه هستیم و اگر واجد شرایط باشید می توانید آیدی خود را به اپلیکیشن ولت اضافه کنید و هر زمانی که به آن نیاز دارید می توانید از آن به عنوان وسیله شناسایی و هویت شما به مرجع مورد نظر آن را استفاده کنید.

او در این مورد می‌گوید این مکانیسم درست مانند اپل پی کار می کند. شما می توانید آیدی دیجیتالی خود را ارائه کنید و این اطلاعات می تواند برای شخصی که به تایید هویت شما نیاز دارد مورد استفاده قرار گیرد. اپل در آینده قصد دارد که اطلاعات مورد دسترس برای هر شخص را طبقه بندی و برنامه ریزی کند، درست مانند آنچه که در اپلیکیشن سلامتی وجود دارد.

البته اپل قادر نخواهد بود که موقعیتی را که آیدی در آن نشان داده می‌شود را ردیابی کند و همین طور ایالتی را که به آن ارائه شده است نیز در این پروسه قابل ردیابی نیست، چرا که تمام این اطلاعات به وسیله کدها مانند دبیت کارت و کردیت کارت ها محافظت شده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.