مهندس ارشد نرم افزار اپل اندی کیو می خواسته اپلیکیشن iMessage را در ۲۰۱۳ به اندروید بیاورد

مهندس ارشد نرم افزار اپل اندی کیو می خواسته اپلیکیشن iMessage را در ۲۰۱۳ به اندروید بیاورد

بر اساس اسناد جدید منتشر شده ارشد نرم‌افزار سابق اپل اندی کیو می‌خواسته که اپلیکیشن iMessage را در ۲۰۱۳ به اندروید بیاورد. اما این پروژه توسط سایر عوامل اجرایی رد شد.

این معاون سابق اپل می خواسته است که تیمی را تشکیل دهد که بتواند اپلیکیشن iMessage را بر روی اندروید قابل دسترسی کند، اما این پروژه به طور کلی منتفی شده است. این مطلبی است که اخیراً در مدارک ارائه شده برای پرونده اپیک گیمز و اپل منتشر شده است. در این پرونده اشاره به تماس های ایمیلی شده که میان معاون نرم افزاری قبلی اندی کیو و مهندس ارشد کنونی اپل به نام  ‏گرگ فدرینی در ۷ آوریل ۲۰۱۳ یعنی در زمانی که گوگل می خواسته است که اپلیکیشن واتس آپ را خریداری کند برقرار بوده است.

در این ایمیل ها اندی کیو می نویسد که ما باید iMessage را به اندروید بیاوریم. من گروهی را ترتیب دادم که در این مورد تحقیقات لازم را به عمل بیاورند. باید تلاش مان را بکنیم که بتوانیم این پروژه را به طور رسمی شروع نماییم. در این مورد فدرینی از کیو می پرسد که آیا در این مورد ایده خاصی وجود دارد تا بتوان کاربران اندروید را نسبت به گزینه‌های موجود خودشان به سمت  iMessage ترغیب نمود.

فدرینی اشاره می‌کند که بعید می‌داند که این ایده بتواند کاربران اندروید را متقاعد کند تا در میان گزینه های موجود برای اپلیکیشن‌های پیام‌رسان از اپلیکیشن پیام رسان اپل یعنی iMessage را استفاده کنند. رئیس بخش مارکتینگ سابق اپل فیل شیلر نیز در این مورد گفت و گو هایی را با کیو انجام داده است. اما هیچ کدام از مدیران اجرایی اپل با این ایده موافق نبوده اند.

او در مصاحبه‌ای اشاره می‌کند که فیل شیلر فکر نمی کرد که این پروژه ای باشد که ما بخواهیم آن را به طور گسترده شروع و انجام دهیم. این مهندس نرم‌افزار سابق اپل از گروه پرسیده است که آیا راه حلی وجود دارد تا بتوان اپلیکیشن iMessage را بدون تغییرات خیلی زیاد با اندروید تطابق داد یا نه.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *