معماری چیپ های جدید Arm وسیله های آینده را تغذیه خواهد کرد و احتمالاً شامل محصولات اپل هم می شود

معماری چیپ های جدید Arm وسیله های آینده را تغذیه خواهد کرد و احتمالاً شامل محصولات اپل هم می شود

شرکت چیپ سازی Arm  معماری جدید v9 طراحی خود را معرفی نمود که می تواند در نهایت در محصولات اپل سیلیکون مانند آیفون آیپد و مک به کار رود

طراحی های جدید Arm v9 بر روی ۳ اصل متمر کز هستند: عملکرد، امنیت و درک ماشینی. Arm می‌گوید که این طراحی ظرفیت عملکردی CPU را ۳۰ درصد نسبت به نسل‌های در طی دو نسل بعدی سی پی یو های موبایل ای افزاسش می دهد.

از طرف دیگر AI ویژگی مهم دیگری است که از طریق طراحی v9 شرکت Arm قصد رسیدن به آن را دارد. معماری این تکنولوژی که (SVE2) نام دارد میزان پردازش سیگنال های دیجیتالی را در وسیله های آینده ارتقا می بخشد.

این معماری هم چنین قدرت پردازشی سیستم‌های ۵G و سیستم های همیار های هوشمند صدا و همینطور سیستم های مرتبط با واقعیت مجازی و واقعیت  AR های را تقویت می کند. این چیپ ها قرار است که بر روی سیستم‌های هدست واقعیت ترکیبی و همینطور عینک های AR به کار رود.

سومین ویژگی مهم این طراحی های جدید می باشد بر این اساس این معیاری طوری ساخته شده است که در دو محیط جداگانه بتواند داده ها را بررسی کند و از این طریق داده های بسیار مهم و حیاتی از بقیه سیستم به طور کامل جدا خواهد ماند.

شرکت ARM می گوید که اولین وسیله هایی که این طراحی v9 را به کار خواهند برد در اواخر ۲۰۲۱ به بازار می‌آیند. اپل سیلیکون که از طراحی ساختار v8 این کمپانی بهره می‌برند به زودی هر یک از محصولات خود را با این معماری جدید تطابق خواهد داد.

تمامی آیفون ها و آیپدها حالا از چیپ های اپل سیلیکون استـفاده استفاده می‌کنند و این کمپانی در دو سال حرکت انتقالی قصد دارد که تمام مک های خود را نیز به اپل سیلیکون های تحت Arm تبدیل کند. لازم به ذکر است که چیپهای ام یک هم اکنون آخرین نسل مک بوک ایر، مک بوک پرو و مک مینی را که در چندی پیش وارد بازار شد مجهز کرده اند.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *