مطالعات نشان می دهند اندروید ۲۰ درصد بیشتر از iOS داده ها را با گوگل در اشتراک می گذارد

مطالعات نشان می دهند اندروید ۲۰ درصد بیشتر از iOS داده ها را با گوگل در اشتراک می گذارد

بر اساس مطالعه ای که توسط پروفسور علوم کامپیوتر Doug Leith درکالج دوبلین انجام شده است یک گوشی آندروید نسبت به گوشی هم رده آیفون خود ۲۰ برابر اطلاعات بیشتری را از کاربر جمع آوری می کند.

بر اساس نظرات این محقق Doug Leith هردوی iOS و اندروید به طور پیوسته داده ها را از کاربران جمع آوری و آنها را به اپل و گوگل انتقال می‌دهند. جمع آوری این اطلاعات از لحظه ای شروع می شود که کاربر سیم کارت را در داخل گوشی همراه خود می گذارد تا مرحله ای که با نرم افزار  و اپلیکیشن ها ارتباط برقرار می‌کند و به طور کامل این داده ها توسط این پلتفرم ها از کاربر جمع آوری می شود.

جمع آوری اطلاعات حتی وقتی که کاربر لاگین نباشد و یا وارد سیستم نشده و وارد اکانت کاربری خود نشده باشد نیز انجام می شود. این محقق دریافت که iOS اطلاعاتی نظیر شماره سریال سخت افزارها، شماره سریال سیم کارت گوشی، شماره گوشی همراه های مربوط به وسیله شامل UDID و ad ID که مربوط به موقعیت کاربر می‌شوند، کوکی‌ها، آدرس آی پی محلی و همین طور آدرس وای فای های مجاور از جمله دیتا هایی هستند که توسط آن جمع آوری می شوند.

در مقابل اندروید نیز دیتا های مشابهی را به گوگل می فرستد اما در این مورد داده هایی مانند موقعیت مکانی وسیله و آی پی آدرس محلی و همینطور آدرس وای فای مجاور منتقل نمی‌شود. اما آنچه که در این تحقیق اهمیت داشت میزان اطلاعات منتقل شده است.

بر اساس این تحقیق اندروید تقریباً یک مگابایت داده را در هر استارتاپ به گوگل می فرستد در صورتی که در iOS اپل تقریباً ۴۲ کیلو بایت داده منتقل می شود. وقتی که وسیله به صورت غیر فعال است اندروید در هر ۱۲ ساعت ۱ مگابایت داده ارسال می کند که در iOS فقط ۵۲ کیلو بایت می باشد.

تخمین زده می شود که گوگل در هر ۱۲ ساعت مقدار ۱.۳ ترابایت داده از کاربران داده جمع آوری می کند در صورتی که اپل iOS در همان دوره زمانی فقط ۵.۸ مگابایت را از کاربرد به سرورها منتقل می‌کند.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.